Kedi Ile Yolculuk

simge356

Merhaba.Öncelikle kedim dişi ve 5 aylık.Tokat'ta oturuyoruz ve 15 tatil için Kocaeline gitmemiz gerek.Üzümü bırakabileceğim kimse yok.Bu yüzden onuda yanımızda götürmek zorundayız.Özel arabayla gidemiyoruz ve direk uçakta yok illaki 5 saatlik bir otobüs yolculuğu yapmamız gerekiyor uçakla gidebilmemiz için.Otobüs ile Tokat Kocaeli arası 8 saat.Firma otobüs içine kabul ediyor.Ama Üzüm huysuzlanır mı ? Onun için sağlık problemi olur mu ?Bagaja koymayı asla kabul etmiyorum.Ve sakinleştirici ilaç kullanmalı mıyım ?Kullanırsam kedim herhangi bir sağlık problemi yaşar mı ?Bu konuda daha önce deneyimli olan veya fikri olan varsa yardımcı olabilir misiniz ?

4 CEVAP

Ssenaa51

Merhaba daha önce teyzemgilin başına gelmiş bi olay :) bence sakinlestirici ilaç kullanmalısınız veterinere bi sorun derim çünkü kediler seyahat etmeyi pek sevmezler yolda gidene kadar miyavlayabilir :) ben bi sağlık sorunu oluşturmaz diye düşünüyorum :)))

Kedi oteli var mi sehrinizde guvenebileceginiz veya veterineriniz 15tatil uzun bir sure aslinda.yaninizda goturmeniz daha iyi olur fakat sakinlestirici icin daha kucuk biz bu konuyu veterinerimizle gorusmustuk kucuk kedilere sakinlestirici onermedigini soyledi.tabi bizimki baska bir nedenden dolayiydi.eger gideceksenizde yaninizda seyahat etmesini oneririm yani hemen yan koltukta kedinizle seyahat etmenizi oneririm.bagaja da koyuyorlarmis heralde dogru bulmuyorum bagajda gitmesini.

simge356

tokatta evcil hayvan adına hiçbirşey yok diyebilirim,bunu soylediginiz iyi oldu aslinda cok miyavlayan bir kedi degil ama otobuste nasil olur hic bimiyorum

Ssenaa51

Ben pek sevmiyorlar diye biliyorum bizimki veterinere gidene kadar hiç susmuyor ama tabi her kedi için geçerli deyil çoğu yolda gidene kadar uyuyor çoğu da hiç susmuyor eğer arabanız varsa taşıma çantasıyla biraz gezdirin görmüş olursunuz ama tuvalet sıkıntısı olabilir aslında birakcak bi yer bulsanız çok iyi olur diye düşünüyorum :))