Kedimi Yüksek Yerlere Zıplamaktan Vazgeçiremiyorum.

Dumanlili

6 aylık kedim Raflara çok atlıyor. Koridorda bı kitaplığım odada bir kitaplığım var her gece birinden bir şeyler deviriyor. Devirmesini geçtim kendisi de düşüyor. Bir yerini kıracak diye sürekli tedirginim. Her fark ettiğimde hayır diyerek kızıyorum hemen başka bir yere kaçıyor fakat sonra yine yine yine oralara zıplama derdine giriyor. Dün gece cam kırıklarının üzerine düşmüş yine de çıkmaya devam ediyor. Nasıl vazgeçircem bilmiyorum.

10 CEVAP

zeynepgurgen

Koçtaş, Tekzen vb yerlerden birkaç tane raf kestirip alabilirsiniz. Üzerlerini evde giyilmeyen kazaklar, kullanılmayan battaniyelerle kaplayabilirsiniz. Yaralanmalarından korkuyorsanız yerden en fazla bir metre yüksekliğe konumlandırırsınız. Rafların üzerine en sevdikleri oyuncakları koyabilir, ilk birkaç gün orada yaş mama verebilirsiniz. Alışmalarını kolaylaştıracaktır. :)

Onlerine hep kitap koyun boylelikle cikamaz kitaplari dik degil yan koyun ust uste koyun.onundeki kitapliktaki kirilacak sus esyalari kaldirmaniz gerekiyor susleri en ust rafa arka tarafa koyun asagilara kitaplarini koyun isterseniz birde boyle deneyin:)

Gonderwal

Merhaba patipaticikpatisi ^.^
Öncelikle çok şirin -.-
Evet o cam kırıklıkları olayı baya bir tehlikeli olmuş.Kediler yüksek yerleri her zaman severler o yüzden kedine uygun yüksek bir yer ayarlayana kadar raflardan vazgeçemeyecektir. Bence yüksek ve basamaklardan olusan yani bi kaç katlı bir tırmalama tahtası al orda zıplayıp dursun -.-
Sevgiler

Dumanlili

İlgisini çekebilecek şeyleri hep arkalarında sakladım ama vazgeçmiyor. Bu geceden sonra kırılacak şeyleri de kaldırdım. Koli bandı yapıştırdim birkaç yere ayağına yapışinca rahatsız oldu ve indi yine gözü oralarda ama umarım vazgeçer

Umarim.direk mi zipliyor yoksa bir yere cikip mi zipliyor?

Dumanlili

Direk zıplıyor o yüzden de düşüyor bazen.

Dumanlili

Açıkçası kedi ağaçları çok pahalı kendim yapabilirim diye dusundum biraz araştırdım. Fakat evde toplam 3 kedi var tepesinde oynayıp düşerler diye çekiniyorum. Önceden bir kedim ev içinde düşme yüzünden kalçasını kırdı ve ameliyata yetismeden iç kanama yüzünden öldü. O zaman veteriner kısa mesafeli düşüşlerin daha tehlikeli olabileceğini söylemişti. Bu yüzden korkutuyor da beni

Kesilmis agac filan varsa ordan agac govdesi alip eve getirin oraya tirmansin ya da kitapliklari kaldirin baska yere ve odayi kapali tutun en son cozum bu diye dusunuyorum.

Dumanlili

Zeynepgurgen çok teşekkürler fikrin için fakat bulunduğum ilçede büyük yapı marketleri yok. Sanayide marangozlara kestirip duvara birkaç raf sabitleyip aralarına geçişler yapabilirim

zeynepgurgen

Berede yaptırdığınızın önemi yok ben sadece fikir verdim. :)