1 Aylık Yavru Kedi Artık Yaş Mamaya Geçmeli Miyim

Suraemir

Süt içiyorlar ayreten kum koydum kumu yemeye çalıştılar patilerini sürttüm çiş yaptı biri kaka da yapmışlar hatta koliye bulaşmış royal canin ve beavis süt tozu kullanıyorum ama artık doymuyor gibiler sanki 20 ml falan süt içiyorlar 2 tane var bu arada yavru kedim tamamen annesiz büyüdüler mamayla ilk doğdukları günden itibaren ben bakıyorum bentonit kumun bir zararı olur mu bir kaç kere yemeye çalıştılar ama artık kaka yapıyorlar koliye kuma alıştırmam da gerek

13 CEVAP

Lucky0

bir anda farklı mamaya geçmek sindirim sistemini bozabilir ve ishal yapabilir hele ki marketlerde satılan yaş mamalarsa evde tavuk ya da ciğer haşlayıp verebilirsiniz kurumamaya da 1.5 aylıkkken geçebilir

Sueda1234

Royalcanin anne bebek konservesi var yapısı çok güzel ondan verebilirsiniz o çok güzel geliştiriyo benim kedim ondan yemeye 25 günlükken başlamıştı anne sütü almadan çok güzel geliştirdi

Suraemir

İshal ya da kabız olmadılar nutri temiz içerikli bir yaş mama çünkü dokunmadı kakalarını döke saça kuma yapmaya başladılar çişlerinide öyle arasıra yine de ben çişlerini yaptırıyorum ya yapamazlarsa korkusundan ötürü

Suraemir

Yavru kedi maması alayım mı kuru mama olarak dişleri var artık

_SeNa

Yaş mamaya gecebilirsiniz, bir süre sonra da kuru mamaya gecersiniz ilk hafif ıslatıp verirsiniz kuru mamayı.

Warriorsans

Yaş mamaya geçebilirsiniz biraz biraz tadarlar yerler sorun olmaz sanırım ama süt tozu da devam edin derim

miraytas

Yaş mama tadını aldıktan sonra süt içmeyi reddediyorlar genelde. Bizde öyle olmuştu. Bir kaç hafta daha süt içirin bence. Sonra yaş mamaya geçersiniz, kuru mamayı da ıslatıp verebilirsiniz :)

Lokumcukk

Yaş mamaya geçin sadece süt tozu yetersiz gelebilir artık

Suraemir

Ciğer kediler için fazlası zararlı diye biliyorum iyi bir yaş mama aldım onu kullanacağım

Suraemir

Yaş mama ve süt tozu kullanayım diyorum ama yaş mamadan sonra süt içmezlerse sıkıntı

Anonymus985465

Konserve yaş mama bağırsak floralarını bozar ve ishal olurlar. Süttizuna ilave olarak haşlanmış tavuk göğsünü suyuyla püre haline getirip yedirebilirsiniz

juhi1

bence biraz daha bekleyin 1.5 2 aylık olsun öyle verin

Suraemir

Nutri aldım ben ikisi için pahalı gelecek gibi en uygununa bakıyorum naturea ya da daha normal içerikli bir yaş mama araştırıyorum kuru mama mysctic aldım bi deneyeyim diye vallahi ikisine bakmak biraz zor olacak gibi 2 günde 1 konserve yaş mama yediler 85 gramlık ayreten sütte içiyolar maşallah ne iştah şimdilik yarın süt içerler mi bilemiyorum günde 2 kere verdim ek gıda gibi hakikaten doymuyorlar artık sürekli miyavlıyorlardı sesleri çıkmıyor şuan 😂