Tahıllı Kısır Maması Önerisi

stellabennett

kedime yavruluğundan beri Royal Canin kullandım şimdi kısırlaşınca yine tahıllı ama daha az tahıllı daha kaliteli bir mamadan devam edip sonra da tahılsız bir mamaya geçeceğim (umarım anlatabilmişimdir) bana Royal Canin’den daha az tahıllı ve kaliteli bir kısır maması önerebilir misiniz

11 CEVAP

selinay41

Bizde yakında Nd tahılsız mamaya geçeceğiz içeriği güzel bence

stellabennett

@amillaaa sanırım düşük tahıllı versiyonunu kullanmak bir sorun yaratmayacaktırr

Sanabelle ve exclusion düşük tahıllı diye biliyorum bir bakabilirsiniz

amillaaa

İmkanınız varsa N&D düşük tahıllı serisini deneyebilirsiniz, ben kendi kedime bir ay öncesine kadar onu veriyordum. Şimdi yine aynı markanın tahılsız serisine geçtim, bir sıkıntı olmadı ^_^

stellabennett

@nacinin_hemsiresi Sanabelle tahılsız sanırım baktım da tahıl göremedim içeriğinde

stellabennett

@amillaaa uzun süre tahılsız kullanıldığında böbrek sorunları çıkabiliyormuş diye duymuştum bunun hakkında bir fikriniz var mı

amillaaa

Tahılsız mamalar için söylenen yan etki ağır dışkı kokusudur, bunun dışında bir yan etki duymadım. Böbrek sorunu çıkardığı söylenen şey protein fazlalığıdır fakat bunun için insanlar ikiye ayrılmış durumdalar ve net bir bilgi bulmak çok zor. Tahılsız mamalar da genellikle daha çok protein içerdiği için böbrek sorunu çıkardığı söyleniyor olabilir. N&D'nin aynı modelinin düşük tahıllı ve tahılsız versiyonlarını karşılaştırdığımda düşük tahıllı versiyonun %38, tahılsız versiyonun %46 protein içerdiğini gördüm, onun dışındaki tüm değerleri birbirine benzer. Şimdi ben de meraklandım, bu konuyu araştıracağım ^_^

stellabennett

@selinay41 şu an kullandığınız mama nedir

amillaaa

Yine net bir bilgiye ulaşamadım, bence de eğer endişeleriniz varsa düşük tahıllı versiyonu sizin için ideal olacaktır ^_^

amillaaa

Yine net bir bilgiye ulaşamadım, bence de eğer endişeleriniz varsa düşük tahıllı versiyonu sizin için ideal olacaktır ^_^

stellabennett

@amillaaa teşekkürlerr