Kedim Su İçmiyor

Arkadaşlar kedim su içmiyor enfeksiyon var yaş mama verdim bugün kanında dehidrasyon görünüyor ne yapabilirim

7 CEVAP

amillaaa

Yaş mamayı sulandırıp verirseniz yer mi? Onu deneyebilirsiniz belki. Ciddi bir dehidrasyonu varsa serum alması gerekebilir, serum alırsa enfeksiyonu için antibiyotiği de serumun içinden verilir ve daha hızlı etki gösterir. Veterineriniz ne diyor bu duruma?

Minigimmm

genel bi su içmeme durumumu var yoksa hasta diye mi ?

eğer genel su içmiyorsa hemen bi su pınarı alın derim. temiz sürekli devir daim yapan bir sistem olduğu için kediler akan suyuda sevdikleri için su içmeye teşvik ediyor. miniğimde içmiyordu su kaplarini günde 3 kere tazelememe rağmen. su pınarı aldıktan sonra su içimi arttı.

selinay41

kısa vade için ağzına şırıngayla su sıkabilirsiniz kedim hasta olunca ne yemek yiyor ne su içiyor bende günde 5 kez şırıngayla su sıkıyorum ağzına ama uzun vade için su pınarı alın derim kedilerin çok ilgisini çekiyor

Veranifer

Hastalığı bilemeyeceğim için yorum yapmıyorum ama genel durumda bizim kedimizde de öyleydi. Yaş mama verebilirsiniz. Benim kedim yaş mama sevmiyor garipliği o. Ben su şelalesi aldım ondan sonra suyla alakalı problem yaşamadık. Büyük bir masraf oluyor başta ama uzun süreli ve sağlığı için düşünebilirsiniz. Ya da musluk açabilirsiniz akan suyu seviyor kediler genelde.
Evde kendi şelaleni yapma videoları da vardı onlara da göz atabilirsiniz. Akvaryum filtresiyle fln yapıyorlardı daha uyguna gelir.

anastsiiaa

Veterinerlerde sıvı gıdalar var tamamen sıvı. 1 günde alması gereken tüm su ve besin ihtiyaçları içinde mevcut veterinere sorup alabilirsiniz.

Anonymus985465

Organları hasar görmeden antibiyotikli serum almalı. Hiç vakit kaybetmeyin.
Uzun vadede miamor kedi çorbası ve/veya haşlanmış tavuk suyuyla beraber

kedimuzay

Su kabini mamanın yanına değil başka bir yere koyun ve yaş manasına su ekleyip verin