Kedim Mamasını Yemiyor

Sueda1234

Kedim iki üç gündür mamasını doğru düzgün yemiyor hava çok sıcak o yüzden midir yoksa mamasını artık sevmiyomu ondan olabilirmi kusma ishal vs. Yok yardımcı olabilir misiniz mamayımı değiştiriym yaş mama ne olduğunda güzelce yiyor ama kuru mamayı bu ara sevmiyor hiç hills tavuklu kullanıyoruz tavsiye edebileceğiniz başka mama varmı

12 CEVAP

Toplam 6 obur kedimde de aynı durumu yaşıyorum. Sıcaklara bağladım çünkü akşam hava hafif serinleyince yiyorlar az da olsa. Gün içerisinde yaş mama hariç yemiyorlar. Muhtemelen susuzluklarına iyi geliyor diye yaş mamaya hayır demiyorlar.7. Kedimin maşallahı var. O sıcak soğuk demeden götürüyor gerçi ama istisnalar kaideyi bozmaz:)

Bu arada virbac öneririm kesinlikle. Hills de kullandım. Aradaki kalite farkı çok net ve fiyat farkı da eşitlendi neredeyse.

Evet virbac kitten var. Sadece hekimlerden temin edebiliyorsunuz maalesef nette satışı yok.

Lucky0

bu aralar sıcaklardan dolayı çok mama yemiyorlar stres yapmayın az mı yiyor yoksa hiç mi yemiyor yaş mamaya alıştırmanızı tavsiye etmem sonra kuru mamayı tamamen bırakabilir onun yerine haşlama tussuz yağsız ve baharatsız tavuk eti verebilirsiniz mamaları da oyun olarak tane tane onların gördüğü zaman temiz bir zeminde uzağa atıp eğlenceli kılabilirsiniz acele etmeyin yeni mamaya geçmeyin mamayla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum ara ara tavuk suyu da verebilirsiniz

juhi1

benim kedimde normalde çok yerken çok az yemeye başladı ama biz yattıktan sonra mamasını yiyiyor nedense sabah kalkınca boş oluyor mama kabı gün içinde yemiyor benim kedimde

Sueda1234

Sürekli yatıyorlar birde gece serinleyince yiyolar dedğiniz gibi

Deniz1741

Bu ara benimki de yemeyi azalttı sıcaklara bağlıyorum bende. Akşam hava serinleyince yemeye başlıyor azar azar.

Anonymus985465

Burası da çok sıcak, ancak çok şükür 11 kedimin 10u güzel yiyorlar. Sadece sağlık sorunu olan bir kedim iştahsız. Ancak Miamor kedi çorbasına ve birkaç kaliteli yaş mamaya hayır diyemiyor
Kediler Etçil Hayvanlar. Sadece Fare ve kuş yemek isterler. Üçten fazla kediniz yoksa o masum Cana haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Kaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Suzionline'daki kuru mama hakkındaki değerli bilgilerden ve yaş mama kıyaslamalarından faydalanın lütfen.
11 kedim olduğundan mecburen kuru mama da yediriyorum.
Kedinizin sağlığı ve ileride acı çekmemek, ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önermiyorum.
Üçten fazla kedisi olanlar için; Kaliteli kuru mamada et oranı yüksek, ham kül oranı düşük olmalı ve tatlandırıcı, gluten, tahıl, katkı maddeleri içermemeli.
En kaliteli ithal mama olarak bildiğimiz kuru mamalarla beslediğim bir evladımı böbrek yetmezliğinden kaybettim. Kardeşi haftalarca tedavi gördü ve aylarca tıbbi üriner mama yedi ve tıbbi mama yemeye devam ediyor.

Sueda1234

Bizimkiler şuanda dört buçuk aylıklar virbac kitten varmı ben bulamadım

Sueda1234

Siz nerden alıyorsunuz bunu nette satışı olan yer varmı

Sueda1234

Ya bide böyle kuru mamayı ağzına alıyo geri tükürüyo neden olabilir dişlerinde neyindemi bir sorun var önceden iştahı çok güzeldi biri yiyomama diğerinde hiç iştah kalmadı

Sueda1234

Keşke bizimkide öyle olsa ama yok çiğneyip tükürüyoe sürekli yatıyo zaten akşma kadar hava çok sıcak