Kedim Hasta Ve Mama Yemiyor

serares27

Kedim bugün 3 4 kez kusunca veterinere götürdüm. Soğuk aldığını ve ateşi olduğunu söyledi. 3 adet aşı yaptı antibiyotik, ateş düşürücü ve ağrı kesici. Bir adette tablet şeklinde ilaç verdi yarın yarısını diğer gün yarısını verin dedi. Kedim bugün çok az kuru mama yedi önüne koydum fakat en fazla 5 10 gr yemiştir. Daha iki gün önce yaş mama vermiştim. Eğer yarın hala yemek yemezse tekrar yaş mama vermemin bir sakıncası olur mu? Purina markasının Gourmet alabalıklı maması mevcut şu an.

9 CEVAP

gokhansultan

Kan değerlerine baktırdınız mı? İshal var mı? Şu an yiyebildiği kadar yemeli sadece yaş mama yiyosa sadece yaş mama verin. Hatta yağsız tuzsuz tavuk haşlayıp suyuyla birlikte verin

Ozlemcakil

Evde klima mi var yada tum camlar acik cereyana mi kaldi , onlar 4 kilo ortalamali tasidiklari kücuk canlariyla bizim gibi dayanikli degiller ozellikle cereyan onlari mahfediyor, yasadigi ortamda tekrar hasta olmamamsi yada hemen iyilesmesibicin camlara dikkat

Heratiko

Veterineriniz neden gerek görmedi testleri anlayamadım. Hiç yemeyen kusan kediye serum takviyesi yapar veterinerler. Ayrıca altında yatan bir viral enfeksiyon da olabilir test yaptırmalısınız başka bir veterinere daha götürmenizi öneririm, geçmiş olsun.

Minigimmm

öncelikle lütfen balkona çıkarken güvenliğini sağlayın daha yeni mahallemde bir kedi camdan aşağı düştü 5.kattan yüreğimiz ağzımıza geldi. aci aci miyavlamasi hala kulağımda.

yeme sıkıntısıda malesef ki hasta olduklarında strese girdiklerinde mamadan uzak duruyorlar. bizim bi hastalik donemimizde hekimimiz kuru mamayi kaynar suyla islat çatalla ez lapa yap teşvik etmek içinde içine 1 tatli kaşığı veya 1 yemek kasigi yaş mama koy ver demişti toparlanana kadar. belki bu yöntem işe yarar deneyin derim. üst üste yaş mama vermenizde sıkıntı yok ama kuru mamadan almasi gereken ihtiyaçları yaş mamadan alamaz demişti hekimimiz. sikayetleriniz geçmezse ve özelikle yemesi duzelmezse gecikmeden tekrar kliniğe gidin damar yolundan serum alması iyi gelecektir. bol vitaminli antibiyotikli bir serum miniğimi ayağa kaldırmıştı. kediniz toparlanana kadar ve mevsim geçişlerinde bağışıklık takviyesi kullanın.

Anonymus985465

Acil uzman bir vete götürün
Hayat dolu, iştahlı yavru kedim benzer durumda iken götürdüğüm veteriner, ben ısrar etmeme rağmen hemogram yapmamış, serum vermemişti. Sizdeki tedaviye benzer bir yöntem seçmişti Sabah 04:00 e doğru durumu o kadar kötüleştiki, taksi tutarak, telefonu açan veterinere yetiştirdim . Hemogramda tüm bağışıklık sisteminin çökmüş ve vücut ısısının çok düşük olduğunu gördük. Küvöz ce seruma rağmen yavrumu kaybettim.
Sonradan sözümona ilk veterinerin hemogram makinesi olmadığı ve damar yolunu bulamadığını öğrendim
Ense derisini yukarı çekin, deriyi bıraktıktan sonra eski haline dönmüyorsa su kaybı vardır Acil serum verilmeli
Bu kadar kötü bir durumda acil tavuk göğsü haşlayıp suyuyla yedirin. Tavuğu püre haline getirip suyuyla beraber çay kaşığı ile yedirebilirsiniz
Viyo İmmune gibi özel yaş mamalar içirin/yedirin

serares27

Kedim çok şükür toparladı arkadaşlar tüm herkese teşekkür ederim. 3 adet aşıdan sonra uzunca uyumuştu ve az mama yiyordu fakat şu an resmen canavara döndü. Çok enerjik ve yeme içmesi normale döndü iştahı da iyi fakat bundan sonra çok dikkat edeceğim ve balkonda uyumasına izin vermeyeceğim.

serares27

Sadece sabah ki dışkısı biraz sıvıydı şu an henüz başka dışkı yapmadı. Kan değerlerine baktırmadık veterinerimiz gerek olmadığını söyledi. Kedim sürekli balkona çıkıyor balkon kapısı da haliyle bu sıcakta açık oluyor dün gece hava biraz rüzgarlıymış. Balkon kapısını kapattım sabaha göre kedi çok daha iyi sabah aşırı durgundu az önce biraz daha mama yedi ama hala yeterli değil yaş mama vermeyi denemedim. Sabah hala mama yememiş olursa vereceğim ya da dediğiniz gibi tavuk haşlayıp verebilirim.

serares27

Sadece sabah ki dışkısı biraz sıvıydı şu an henüz başka dışkı yapmadı. Kan değerlerine baktırmadık veterinerimiz gerek olmadığını söyledi. Kedim sürekli balkona çıkıyor balkon kapısı da haliyle bu sıcakta açık oluyor dün gece hava biraz rüzgarlıymış. Balkon kapısını kapattım sabaha göre kedi çok daha iyi sabah aşırı durgundu az önce biraz daha mama yedi ama hala yeterli değil yaş mama vermeyi denemedim. Sabah hala mama yememiş olursa vereceğim ya da dediğiniz gibi tavuk haşlayıp verebilirim.

Anonymus985465

Acil uzman bir vete götürün
Hayat dolu, iştahlı yavru kedim benzer durumda iken götürdüğüm veteriner, ben ısrar etmeme rağmen hemogram yapmamış, serum vermemişti. Sizdeki tedaviye benzer bir yöntem seçmişti Sabah 04:00 e doğru durumu o kadar kötüleştiki, taksi tutarak, telefonu açan veterinere yetiştirdim . Hemogramda tüm bağışıklık sisteminin çökmüş ve vücut ısısının çok düşük olduğunu gördük. Küvöz ce seruma rağmen yavrumu kaybettim.
Sonradan sözümona ilk veterinerin hemogram makinesi olmadığı ve damar yolunu bulamadığını öğrendim
Ense derisini yukarı çekin, deriyi bıraktıktan sonra eski haline dönmüyorsa su kaybı vardır Acil serum verilmeli
Bu kadar kötü bir durumda acil tavuk göğsü haşlayıp suyuyla yedirin. Tavuğu püre haline getirip suyuyla beraber çay kaşığı ile yedirebilirsiniz
Viyo İmmune gibi özel yaş mamalar içirin/yedirin

serares27

Kedim çok şükür toparladı arkadaşlar tüm herkese teşekkür ederim. 3 adet aşıdan sonra uzunca uyumuştu ve az mama yiyordu fakat şu an resmen canavara döndü. Çok enerjik ve yeme içmesi normale döndü iştahı da iyi fakat bundan sonra çok dikkat edeceğim ve balkonda uyumasına izin vermeyeceğim.