Arkadaşlar Kedim Bana Tıslıyor

iyi akşamlar.
bir derdim var bu yüzden kayıt olup sizlere danışmak istedim.
6 aylık bir kedim var dişi adı layla. 14 - 15 gün önce evden kaçmıştı evin etrafındaki kediler hırpalamış bir evin balkonunun altında buldum kedimi çok korkmuş bana pençe atıyordu zorla çıkarıp eve götürdüm ara ara bana tısladı hep. geçende seveyim diye elimi uzatıyordum ısırdı elimi bugünde olur olmadık bir anda tısladı forumları inceledim veteriner alternatifim pek yok götürdüğüm zamanda genel şeyleri söyledi veteriner evdeyken ani hareketler yapmamamı yüksek sesle konuşmama mı bir süre sevdiği şeyleri vermemi sürekli zaman geçirmemi onu oynatmamı söyledi yani yapıyorm fakat oynarken bir anda pusuyo fare gibi garip sesler çıkarıyor korkuyo dokununca ani tepki veriyo. ben bunu çıkarırken balkonun altından beni düşman bellediğini düşünüyorum. aklına gelince bana tepki gösteriyor. başka bir şey gelmiyor çünkü genel anlamda iyiyiz ama aniden böyle yapması beni de üzüyo sizce ne yapmalıyım? naslıl yaklaşmayı deneyeyim? yoksa başkasına sahiplendirme düşüncesine doğru gidiyorum çünkü o hep böyle olmamalı olamaz yani bende üzülmek istemiyorum 1 aylıktan beri bende fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

3 CEVAP

Merloli

başkalarına sahiplendirmeyi lütfen düşünmeyin bile. kediniz şu anda zor dönemlerden geçiyor, yaşadıkları kolay değil pisikolojisi alt üst olmalı biraz sabredin o ne yaparsa yapsın hep iyilikle alın ona güzel sözler söyleyin ve asla kızmayın bu dönem bittikten sonra zaten eskisi gibi olursunuz dediğim gibi sabredin ve ona hep iyilikle davranın ki aranızdaki bağ kuvvetlensin.

Roza23

su an guveni sarsilmis durumda olabilir. cocugunuz olsa ve sizi gorunce surekli aglasa baskasina mi vereceksiniz yani. zor donemi beraber atlatacaksiniz @merloli nin dedigi gibi. ona daha cok anlayis gosterin. sizden zarar gelmeyecegini ve zorla bi sey yapmayacaginizi anlamali. yavas yavas zaten normale donecektir

nyancat

Çabuk pes etmeyin veterineriniz doğru söylemiş dediklerini yapmaya devam edin ve zorlamayın benim kedim ilk geldiğinde böyleydi travmatik bir olay yaşadığını düşünüyoruz sevmeye çalıştığımızda canımızı yakmak için atlıyordu üstümüze gözüne bakamıyorduk yabancılara hatta bazen bize de tıslıyordu ama zamanla bunu atlattık atlatması bir kaç ayınızı alabilir ama pes etmeyin şuan kedim saldırmak için ısırmıyor gözlerinin içine baktığımızda üzerimize atlamıyor bize ve yabancılara tıslamıyor zamanla düzelecektir