Kopegime Su Kısıtlaması Yapmalı Mıyım?

Basakes

Önünde sürekli su var. Babam hayvan sıkıntıdan içiyor bu kadar tuvalet yapması normal değil dedi. Siz neler yapıyorsunuz? Kisitliyorsaniz günde ne kadar su veriyorsunuz?

4 CEVAP

izzy

Hayır olur mu hiç öyle bir şey su icsin müdehale etmeyin benim köpeğim de çok su tüketir 2.5 litre holde su bidonlari var ya ondan var odamizda da ayri bir tasta 1lt civari var 3 4 gunde bitirir yaz kis farketmez suyunu sabit bırakın o ne kadar icerse icsin

huseyin1

şöyle düşünün size birisi suyu kısıtlıyor mu ? siz suyu saatli yada öğün öğün mü içiyorsunuz ? o hayvan diye bakmamak gerekiyor su tüm canlıların en temel ihtiyacıdır o yüzden önünde 7/24 taze ve temiz su bulundurun sıkıntıdan değil susadığı için su içerler ve su içtikleri içinde tabiki tuvaletini yaparlar insanlara nazaran daha fazla tuvalet yapmaları bağırsaklarının daha kısa olmasıdır yani normal olmayan bir durum yok

Basakes

Haklısın ama veterinerimds kardeşimin veterineride yaz hariç su kisitlayip demişti. Bana çok canice geldigi için yapmadım. Ama yavru olduğu halde yavaş kilo alıyor bu insanların su icmesi gibi mı diye düşünüyorum. Birde yerleri yapıyor ki bu sussattiran bir hareket. Sağlıklı bulamadığımdan suyu kisitlarsam belki vazgeçer diyede düşündüm

akitalove

Kuru mama yiyorsa haliyle su içicek benimde kopegimin onunde suyuu eksik degil