1 Aylık Yavrular Yaş Mama Yediler Süte Devam Edeyim Mi

Suraemir

Royal canin ve beavis süt tozu kullanıyorum ve artık yeterli gelmediğini düşünüyorum çünkü 20 ml içiyorlar her ikiside yaş mama yediler boğula boğula kuru mama düşünüyorum ama artan fiyatlar dolayısıyla yetemeyebilirim ayreten evde kendim yapabilirim yumurta sarısı tavuk balık et vs de vermeyi düşünüyorum çok kuru mama üzerinden beslemeyi düşünmüyorum daha önceki kedimi besledim çünkü pek sağlıklı olduğu kanaatinde değilim artık kuru mamaya ek evde kendim yapabileceğim tarifleri biliyorum öncesinde mesela kediler bezelye havuç yumurta sarısı yoğurt kefir ıspanak gibi sebzeleri yiyebiliyor ve oradan vitaminleri alabiliyor daha öncesinde yaş mamaları kendim yaptım hep bu seferde çok kuru mamaya değilde evde de yaptıklarıma devam edeyim diyorum ne diyorsunuz?

5 CEVAP

Suraemir

Devam ediyorum maşallah onlarda da bir iştah 40 ml içiyorlar toplamda birde yaş mama yediler epeyde nutri aldım elbette yaş mamayı içinde şeker vs yok bağırsaklarını bozmaz ama sütten ek gıdaya geçiş olduğu için biraz kakaları cıvık olur o kadar 😂

Anonymus985465

Anne yoksa muhakkak süt tozuna devam edin
Konserve mama bağırsak floralarını bozar
Tavuk göğsü suyuyla beraber püre halinde verebilirsiniz.
Çok az haşlanmış havuç, kabak ve çiğ elma ekleyebilirsiniz

mrssekola

Yaş mamayı günde bir defa bir tatlı kaşığı kadar verebilirsin. Doyurma işini mutlaka süt tozuyla yapmanı öneririm. Bir de yoğun bakımda kullanılan sıvı yaş mamalar var. Eğer onlardan temin edebilirsen hem besleyici hem de sindirim sistemine zarar vermez :)

Lucky0

süt tozuna devam edin bağışıklılığı güçlensin

Suraemir

Hangi yavru kedi kuru mamayı kullansam bilemedim aşırı pahalanmışlar 🙄