Kızgınlık Dönemi

diladnz12

merhabalar 8 yaşında kedim var dişi 6 sene kadar önce kısırlaştırdık. Zaman zaman kızgınlık dönemine giriyor bazen bize sarıyor sevdirmek istiyo bazen insalara saldırıyor bazende evden gidiyor 4,5 gün gelmiyor geçen gün yine kızgınlık önemine girdi 1. katta bahçeli bi evde oturuyoruz. Erkek kedilerde geliyor onlarla beraber çıktı evde tutmaya çalıştık ortalığı yıkıyor eve işiyor saldık yan bahçeye filan gidiyor fakat arka bacağı sıkıntılı onu yaptırıcaktık yine çıktı dışarıya eve gelddi mama yedi gitti 4 gün boyunca hep dışardaydı yani eve geldiğine kızgınlık önemi bittiğinde hemen uyudu yorgundu belli hep gider böyle gelir 1 hafta yatarr hemen düzelir fakat dilinin yara olduğunu fark ettik heralde kendisi yapmış ağzı yoluktu bayağı yorgun haldeydi ilk gün mama yedi daha sonra yememeye başladı dili rrahatsız ediyodu veterinerre götürdürdük antibiyotik verdi sprey bide vitamin şimdi şırıngayla mamanın içine koyarak yediriyoruz spreyi sıkarken ilk sorun yaşadık işedi yine ama şimi sıktırıyor dili yavaş yavaş iyileşmeye başladı fakat bacağını burkmuş dışarda ön bacağı şiş yarın yine götürcez ama yemek az az yiyor şırıngayla korkuyorum endişe halindeyim size de sormak istedim herhangi bişey olur mu önerebileceğiniz bişey var mı?

1 CEVAP

emrezrtrk

Bence kızgınlık konusunu bir çete danışın bazen yumurtaların i almiyorlarlar o yüzden kızgınlığa girer