Mantar Hastalığı

Yaklaşık iki aydır uğraşıyoruz mantarla 2 doz aşı vurduk ve yaraları kapandı sonra bağışıklık güçlendirici takviyeler yaptık ama kedim kaşınmayı bırakmadı hala alerjik mi diye düşündük fakat o da değil kan tahlili yaptırdık ve alerjik olmadığını öğrendik şuan veterinerimiz ketoral tablet verdi 4 e bölüp veriyoruz bi tableti bunu bir ay boyunca kullanmamız gerektiğini söyledi daha önce başına gelip de bu illetten nasıl kurtulduğunu anlatabilecek varsa çok sevinirim

7 CEVAP

mrssekola

Benim kedim de mantar olmuştu. Veterinerimize 1 hafta boyunca her gün gittik ve bir iğne yaptı. Geçti ve tekrarlamadı. İnanın ilacın adını bilmiyorum. Tedavi yetersiz kalmış olabilir. Sadece arayarak bile diğer vetlerin mantara uyguladığı tedavi protokolünü öğrenebilirsiniz. Vet kötüdür demiyorum sadece uyguladığı yöntem sizin çocukta işe yaramamış olabilir.

Kedylgirl

Benim kedimde de vardı maalesef aylarca uğraştık eğer yüz bölgesinde varsa kaşıyacak dağıtmasını engellemek için Elizabeth alabilirsin onun dışında mantara çok iyi gelen aynı zamanda kulak uyuzu na da iyi geliyor oridermyl var yarayı kristalin sıkıp biraz kibarca tırnak ucunuz ile kaşıdıktan kazıdıktan sonra oridermyl sıkıp biraz yedirebilirsin lezyonların üzerine, bir de ecosin tablet güzel geliyor demişti bize bir çok veteriner biz yaptık sonuç gözle görülür gibi alamadık çünkü biz evde kendimiz yapmıştık fazlaysa lezyon ecosinle veteriner kliniğinde yıkatmanı öneririm belirli bir derecesi var tableti bekletiyorum falan onunla yıkanıyor dereceden ve her yerine temasından dolayı klinikte yaptırmanızı öneririm

Kedylgirl

Ama dediğim gibi kristalin ve oridermyl ben 3 4 gün önce yanaklarında 2 lezyonumsu ve kepeklenme farkettim dediğim uygulamayı yaptım ve şuan bakıyorum dokunuyorum göremiyorum çok güzel ve tesirli bir ilaç en iyi sonuç aldıklarımdan biri acilen yapmak istiyorsan elinde travazol varsa yalamayacağından emin olursan bir miktar lezyonlar sürebilirsin yoksa da yarı yarıya oranla su ile sirkeyi karıştırıp lezyonlara pamukla sürebilirsin

Kedylgirl

Fazla ilaç yorabilir organlarını 1 ay uzun bir süre tabi hekiminin daha iyi bilir bir de bir şampuan var V+ mantar için o da güzeldi biz onu da denedik havalar hazır sıcakken yıkayabilirsin tüm vücudunu yıkayıp lezyonlu yerlere 10 dakika kadar masaj la uygulayıp duruluyorsun sonra da kurutmadan bırakıyorsun kendisi kuruyor

Merhaba

Mantarı olan anne-kız sokak kedisine baktım 2 ay boyunca. İlaç ve iğne yapılmadı. Sürekli kullandığım eşyaları dezenfekte ettim ve yüksek ısıda yıkadım. Batikon ve Sirke ile mantar olan bölgeleri sürekli sildim.

Virkon-S dezenfektanı var.Bu ürün veterinerlerde kullanılıyor. Mantara karşıda etkili. Oldukları odayı ve eşyalarını bol bol virkon-s ile şokladım. (Kedilerin üzerine sıkmadım) çok şükür hiçbir sıkıntısı kalmadı ikisininde :)

Önemli: Kullanmadığım ama mantara direk etkili olan Ecosin diye bir ilaç var. Bu ilaç ile kedinizi veterinerin belirttiği şekilde yıkıyorsunuz. Daha doğrusu bir yararlı bir mantar. Zararlı mantarı yiyerek hastalığı önlüyor. Youtubeda falan kullanım şekli var. Herkes kesin çözüm buluyor.

Mantar hastalığının tedavisi için kedinin kullandığı herşeyin temizlenmesi(oyuncak,yatak, tuvalet vb. herşey) çok ama çok önemli. Sürtündüğü duvarı bile silin mutlaka çünkü mantar hücreleri çok güçlüdür. Virkon-S 'yi mutlaka kullanın faydasını hızlı bir şekilde görürsünüz.

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim inşallah geçer ve bir daha bu hastalıkla uğraşmayız 😊

Aynı durumla biz de karşı karşıya kaldık. Biraz zamana bırakmanız gerekiyor. Tavuklu hiç mama vermeyin. Onun dışında aşılar çok iyi değil organları yorabiliyor. Cyristalin var onu alın kedinizin gözüne bile gelse ya da yalasa onu sıkıntı yaratmıcak bir dezenfektan. Onu kullanın bir de bizim veterinerimiz hep bibac damla veriyodu bağışıklığı yükselsin diye onu kullanabilirsiniz. Bir de her kedi kaşınır öyle ciddi bir kaşınması yoksa dert etmeyin. Ama cyristalini mutlaka kullanın. Bir de internetten topkekik tarifini bulun mantarlı kediler için. Çok fazla memnun kalan var mantarlı kedisi için. Onu da bir deneyebilirsiniz eğer kokusu rahatsız etmez derseniz