Kedime Bunu Vermeli Miyim?

themia

Kızım normalde biz yemek yerken birşeyleri ısrarla yemeyi istemez. Fakat cennet hurmasını (trabzon hurması) görünce deliriyor . Eve poşet geldiğinde bile poşetin dışını yalıyor. Bir tabak gördüğünde ise yalamadan duramıyor. İndiriyoruz, yine çıkıp yemeye çalışıyor. Bende kıyamıyorum. Sizce bir zarar var mı?

5 CEVAP

Ozanuyan

yüksek oranda şeker içeren meyveleri kedilere vermek beraberinde bazı riskleri de getirebiliyor. Kendim Yazmadım bir internet sitesinden buldum belki işine yarabilir

themia

Teşekkür ederim.

eltarcin

Biz arada kaçamak yapıyoruz :) Çoğunlukla vermedikçe bence sıkıntı yok.Yani bence.Biz daha hiç yan etki görmedik.(cennet hurmasını hiç denemedik ama kestane arada kekler bazen ananas olabiliyor :D Ama dediğim gibi arada)

Friolero

Bizimkide karpuz hastası. Bence azıcık yemesinden bir şey olmaz.

elifdogann

şekerli yiyeceklerde dikkat etmek gerekiyor ama yedikleri şeyler ağır olmadığı takdirde az miktarda yemelerinde sakınca olacağını düşünmüyorum, benim kızımda bazen masadan kek çalıp saklanıp yiyor :D