Kedim İsmine Nasıl Alışır?

euphoriajk

Kedim 4.5 aylık neredeyse 5 olacak ama ismini söylediğimde bir tepki vermiyor . Yaşı çok küçük olduğundan olabilir diye düşündüm ama yinede sormak istedim. İsmine alışması için ne yapmam gerek. "Kızımın İsmi: Linda"

6 CEVAP

juhi1

s ve b harflerini daha çok akıllarında tutuyorlar ve adı ile seslenince gelirse mama verin alışır

euphoriajk

Anladım teşekkür ederim. Sürekli olumlu şeylerde adını sesleniyorum mama verdiğim zaman, sevdiğim zaman vs. Umarım yakın zamanda alışır🥰

Cennet29

Benim kedimde 3 aylıkken ismini öğrenmişti. İsmini seslendikten sonra sevdiği bi ödül mamasını yada yaş mamasını verebilirsiniz. Yada severken ismini söyleyebilirsiniz devamlı olarak. Böyle alışması kolaylaşır. Yoksa öyle arada sırada isim söylemekle alışmaz 😂 sürekli o isimle çağırmalı sevmeli oyun oynamalısınız

AlpBerkay

Kedinizin adına alışması için ilk önce ona koyduğunuz adı çağırırmış gibi söyleyin sonra pisipisi diyin, bizimkinde oluyor (Bizimki 3 aylık).

BiciriginAnnesi

İsmine alışmış olması lazım
Mayayı tahmini 4 aylıkken sahiplendim kısa sürede ismine alıştı sürekli ismi ile seslendiğim için alıştı kendi ismini bile diyor artık 😂 şaşırtıcı ama papağan gibi konuşur ama canı isteyince

İnci 2,5 aylıkken ismine alıştı

Paşa da ismine çok çabuk alıştı 2 aylıkken sahiplendim 1 hafta içinde adı ile seslenince alıştı

Siz sürekli adı ile seslenin mutlaka alışır

MarsMaya

İsim öğretmek için ödül maması veriyorum genelde. Aramızda birkaç adımlık mesafe bırakıp sadece adını söyleyip mamaya gelmesini sağlıyorum. Hareketi öğrendiğinde adım adım mesafeyi arttırıyorum aynı gün veya ikinci gün ismine tepki vermeyi öğreniyor denediğim kediler