Yeni Doğan Yavru Kedi

blue_hoddle

yeni doğan yavru kedilere ne zamandan sonra temas edilebilir

2 CEVAP

BiciriginAnnesi

Yavrular gözlerini açıp , ayaklanmaya hareketlenmeye başladıkların da yani 3-4hafta sonra temas edebilirsiniz çok önemli bir durum olur elinize eldiven takıp da temas edebilirsiniz

Seymaaacaan

Doğduğundan itibaren :)
Eğer kendi kedinizse zaten anne sizinle ne zamandır tanışık olduğu için kokunuza da alışık yavruları elinize almanız sorun teşkil etmez.
Sokakta ise annenin durumuna bağlı olarak elleyebilirsiniz. Ama yavruları bol bol ellemeniz zamanlar 15-20 gün arası diye hatırlıyorum. Eğer o dönemde yeterince ilgi gösterilmezse yavrular yabani olabiliyormuş