Kedim Saklanıyor

Shen

Kedim sürekli koltuğun arkasına saklanıyor ve bütün gün çıkmıyor, yemek yemiyor su içmiyor. Dokunduğumuz zaman sinirleniyor bazen. Kısa zaman önce patisinden ameliyat oldu ve çok gerilir veteriner tarzı ortamlarda. Ayrıca hava da sıcak sebebi bu olabilir mi?

4 CEVAP

mrssekola

Merak ettiğim şey ameliyattan sonra mı böyle oldu hep mi böyleydi? Ortamda yüksek ses ya da stres olmasın. Üzerine gidip çıkarmaya da çalışmayın. Oyuna pek dayanamazlar. Tüylü oyuncaklarla onun göreceği bir yerde oynarsanız sinirini unutup yanınıza gelmesi muhtemel. Ayrıca hayır ıslak mamalara da hayır demiyorlar. Başlarda nazikçe sevmelisiniz. Güveni tekrar kazanınca yoğurmak serbest :) Unutmayın güvendiğinde siniri geçer ve yanınızda kalmak ister.

lludwteine

stres kaynaklı olabilir ya da bir ağrısı vardır.

juhi1

kedinize karanlık bi kutu dan ev vb yapabilirsiniz karanlık yerleri seviyorlar

AlpBerkay

Bizde öyle bir kedi bulmuştuk, meğerse kedinin sorunu ağır ateş basıp hasta olmasıymış ve çok pirelenmişti. Biz de onu veterinere götürüp anlamıştık. Sonra kediye Pire ilacı sıkıp serbest bıraktılar (çünkü çok hastaydı).