Kanser Olabilir Mi

senaau

Bu kedi mahallemdeki beslediğim kedilerden biri. 2. Kez doğum yaptı ilk bebeklerini yaşatamadı zaten 2 haftalıkken felan ölmüş hepsi. Şuan 1.5 ay felan oldu doğum yaptığı. Uzun süredir gelmiyordu evimin önüne. Bugün geldi memeleri böyle gozukuyordu. Kanser olabilir mi :(

4 CEVAP

@şeması normalde bebekli kedilerin memelerinde minik tahrişler oluyor. Ya da kenarlarda hafif kararmalar. Ama bunda ben büyük yaralar görüyorum. Herhangi bir kedinin de karın bölgesine zarar veremeyeceğini varsayarak yorum yapıyorum. Dokunma imkanınız varsa hafifçe dokunun ve yumrular bulunuyorsa şüphelendiğiniz şey olabilir. Ama tabiki en güzeli veteriner kontrolüdür. Belki de küçük bir yara enfeksiyon kapıp büyük bir hâle gelmiştir. Her halükarda veterinere götürün.
Çok geçmiş olsun :)

senaau

@kedilernedemekistiyor Evet bende küçük bir yaranın enfeksiyon kapma ihtimalini düşündüm. O gün kontrol edememiştim evden çektim çünkü fotoyu camın onundeydi 2 dakka sonrasında dışarı çıktığımda da gitmişti. O yüzden bir sonraki görüşüme kadar fikir almak amaçlı buraya yazdım bir üstteki arkadaşımız akıllı değil yani bende akıl ettim veterinere götürmeyi tabiki :) ve dün tekrar gördüğümde bu sefer memelerinde hiçbir şey yoktu. Sadece bahsettiğiniz ufak tahrisler vardı ki o emziren her kedide oluyor dediğiniz gibi özellikle sık doğum yapıyorsa. Yani bir sorunu yokmuş heralde pis bir yerde yattığı için kirlendi ve o gün kötü de koktuğu için ben düşündüm ki yarası iltihap vs kaptı onun kokusu. Dün dediğim gibi ufak tahrisler harici birşey yoktu memelerinde elle de kontrol etme fırsatım oldu dün gayet iyi :) geriye kalan tek şey bebeklerinin yerini bulup en kısa sürede kısırlaştırmak

Superisi814

Buradan bize sormaktansa bir hekime ulaştırsaniz.
Velev ki biri teşhis koydu, ilacını da yazicak hali yok ya.

senaau

Sen şaka misin buraya soru soran yüzlerce binlerce insan birinin ilaç yazması için mi soruyor? Mahallemde hergun düzenli beslediğim en az 50-60 kedi var kapımın önünü görseniz şok olursunuz. 15 yıldır kedilerle iç içe olan biri olarak veterinere götürmeyi akıl edebiliyorum. Sadece bu hayvan 1-1.5 ay önce doğum yaptı yavrularının yerini bile bilmiyorum kimsenin 1 kase yemek artığı bile koymadığı bu semtte yavruları ölüme atıp anneyi alıp götüremem kafama göre. Saçma sapan yargı dağıtmayı kesin.