1 Aylık 2 Yavru Kedim Var Kuru Mama Önerisi?

Suraemir

Aslında hangisi kaliteli hangileri değil biliyorum ama aşırı pahalanmış mamalar orta halli bir mama alıp evde tavuk balık et ciğerle desteklemek daha iyi mi olur? 2sine bir bakamam diğer türlü çok pahalanmış yahu şaştım kaldım sahiplendiririm diyordum kıyamıyorum ayırmaya 2 kardeş 2sine de bakmak çok güç diğer türlü

5 CEVAP

amillaaa

Ortalama bütçenizi yazarsanız mama önerisi yapmak daha kolay olacaktır. Yalnızca kuru mamayla beslenen kediler ilerleyen zamanlarda böbrek hastalıkları açısından çok daha yüksek risk taşıdığı için dediğiniz gibi kısıtlı bütçenizin bir kısmını gerek hazır gerek ev yapımı yaş mamalar/çorbalar için ayırmak mantıklı olacaktır ^_^

Pisiuuu

Ben eskiden böyle yapıyordum fakat daha sonra farklı bir veterinere gittiğimizde kuru mama dışında hiçbir şey verme dedi ve yaş mama da dahil. Tek ihtiyacı olan kaliteli bir kuru mama dedi. Arada kaçamak yapıyoruz tabi ona engel olamadık tam anlamıyla

Suraemir

Vallahi bütçe diye birşey söyleyemeyeceğim mystic ve natura diye karışık iki mama aldım ikisinide çok sevdiler yaş mama da nutri ve reflex aldım nutri direk sade şekersiz reflexi bilmiyorum evde de besleme yapacağım yoksa ikisine bakamam yumurta ev yoğurdu kefir bezelye havuç ıspanak patates pirinç bulgur et tavuk balık ciğer yiyebiliyorlar onlara kendimde yaş mama yaparım

senaau

Felicia alabilirsiniz hem taneleri küçük hem de iyi çoğu kedi yiyor. Bu arada takviye olarak başka şeyler vermeniz kesinlikle daha iyi bence sadece kuru mamayla beslenmeleri yanlış.

Suraemir

Süt tozunu zaten veriyorum daha ne vereceğim?