Bağırsak Tıkanması

Lokumcukk

Bahçede baktığımız köpekler vardı yavru emmeyi bıraktılar annesini biri çok zayıfladı sürekli yatmaya asla hiç bir şey yemiyor sadece su içiyor veteriner bi kaç iğne yaptı bağırsak tıkanmasından şüphelendi bağırsak hareketleri durmuş dedi zorla birşeyler yedirdim kustu bir daha yedirdim Şimdi yatıyor annesinden ayrı bir yere koydum yanına mama su koydum belki biraz iyileşirse yer diye napabilirim çok üzülüyorum ölücekse işkence mi ediyorum

6 CEVAP

mrssekola

Kedim 3 yaşlarındayken uzun süre kaka yapmamıştı. Vete gittiğimizde dışkının bağırsakta sertleştiğini söyledi. Poposundan bir ilaç sıktı. Lavman olabilir. Karnına masaj yaptı yine yapmayınca ince bir çubukla poposunu açtırıp içinden taşlaşmış kakayı çıkardı. Zaten yumuşamıştı ilacın etkisiyle. Rahatladı hemen oğluş. Yani sonuç alamadığımız zaman başka bir vete danışmak mantıklı olabilir. Aynı şey mi bilmiyorum ama belki yardımcı olur bu tecrübe. Geçmiş olsun.

Lokumcukk

Hiç bir şey yemiyor sadece sıvı şeyleri şırıngayla içirebiliyorum bi kaç gün daha enjeksiyona devam edicez dedi veteriner vitamin antibiyotik ve ağrısı kesici yaptı sanırım

Lokumcukk

Evet arkasından birşey sıktı ama bağırsakları boşmuş sanırım kaç saat geçti hala dışkı yok 5 6 saattir bişeyler yedirmeye çalıştım hepsini kustu en son artık azıcık çorba içirdim belki az olursa kusmaz bağırsaklarına gider diye yatıyor şimdi

mrssekola

Ne kadar süredir gıda almıyor bilmiyorum ama bulantı giderici iğne yapmıştır diye düşünüyorum buna rağmen yemiyorsa serum alması gerekebilir. Ama en önemlisi sebebini bulmaktır. Belli ki hasta çocuk ki yemek yemiyor ve kusuyor. Vetinize ne kadar güveniyorsunuz bilmiyorum ama vet hatası yüzünden iki kedimi kaybedince birkaç vete sormadan tedavi almıyorum. Aldıysam da yaptığı ilaclarin ismini ve dozunu yazdırıp başka vete gösteriyorum yeterli mi diye.

Lokumcukk

İlçedeyim kedi olsa bir şekilde merkeze götürebilirim ama köpek için çok zor Güvenmiyorum veterinere çünkü ilçe veterineri pet hayvanlardan çok anlamıyorlar internetten araştırdım bağırsak tıkanmasında da cidden bu belirtiler oluyormuş en büyük belirtisi iştahsızlık ve kusma yazıyor dışarıda olduğu için bir şeyler yutmuş olabilir ama tedavi banada yeterli gibi gelmedi yarın gittiğimizde serumu soracağım yoksa hayvan açlıktan ölücek kendi imkanlarımla ne yapabilirim bilmiyorum kaybetmek istemiyorum yeni doğmuş falanda değil 4 aylık kocaman olmuşlardı sahiplendirdik kardeşlerini son iki tane kalmıştı

mrssekola

Hastalıktan ölebilir ama kolay kolay açlıktan ölmez korkma. Ufak ufak yedirmeye devam etmelisin. Susuz kalmasın. Bir de başka bir veti arayıp sor bence. Gidemesen de nasıl bir yol izlemen gerektiğini ve tedavinin yeterli olup olmadığını söyleyebilir.