Kumunun Yerini Değiştirdiğimde Sorun Yaşar Mıyız?

ciremcakir

Kedimi sahiplendigimde 2 aylıktı daha küçük diye mamasını ve kumunu aynı odaya koymustuk şimdi birkaç gün sonra 3 aylık olacak artık kumunu banyomuza götürmek istiyorum. Ona kumunun banyoda olduğunu gösterince oraya gider mi yoksa eski yerinde mi arar? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

11 CEVAP

Dumanlili

Eğer kediniz evde her yere girip çıkıyorsa eve alışmışsa beklemenize gerek yok

Klimt

Biz yer değişikliği yaptığımızda 4 aylık civarıydı ve sorun yaşamadık. Kumunu göstermeniz tuvalet sorunu yoksa yeterli olacaktır muhtemelen. Bazıları tuvaletinin kokusu olursa daha çabuk alışacağını söylüyor ama denemedik. Belki temizlemeden önce koymanız yardımcı olabilir yani.

btolkien

Biz de 4 aylık olduğunda kumunun yerini değiştirdik ve hiç sorun yaşamadık. Bir iki kez gösterdiğinizde oraya gitmeye başlıyor

Breda

Sorun yasayacagini sanmiyorum biz yasamadik.. Ama nolur nolmaz gene de değiştirirken gormesini sağla dikkatini çek..

Dumanlili

Kumun yerini değiştirdikten sonra yerini gösterseniz bile eski yerinde kumu arayabilir ama zorda kalmadıkça kumandan başka yere yapmaz. Hareketlerine dikkat edin kumun eski yerine giderse alıp kuluna götürün en geç 2 günde alisacaktir.

Yavas yavas kumun yerini degistirin bir anda degistirirseniz kafasi karisabilir.

ilkmssmz

Biz ilk aldığımızda 1 hafta kadar salondaydı kumu sonra küçük tuvalete aldık oğlumuzu da kuma koyduk hemen alıştı sorun yaşayacağını sanmıyorum.

ciremcakir

Hepinize teşekkür ederim çoğu kum değişikliği 4. aylarında yapılmış bende beklemeli miyim?

goknur

Sikinti yasiyacaginizi dusunmuyorum. Ben defalarca degistirdim yerini kumunun hicde bisey olmadi. Zaten kediler kumundan baska yere tuvalet yapmazlar. Tutabildikleri kadar tutar. 2 gun tutani gordum. Sadece birkez gosterin kalanini ona birakin derim ben. Kendimden ornek veriyim oturma odasina koymustum ilk geldiginde gozlemek amaciyla sonra baktim sikinti yok bi sure sonra ara koridora cikarttim sonra buda burda cok ayak alti dedim banyoya tasidim. Yikamistim onu bi sefer elektrikli ufo yaktim odada usur diye korktum cikmasin diger odalarda gezme ihtiyaci duymasin diye o odaya tasidim hepsini sonra ertesi gun yine herseyi yerli yerine yerlestirdim. Simdi tasindik ilk ihtiyacini gidersin diye oturma odasindaydi herseyi sonra bos kullanmadigim.odaya yerlestirdim hepsini. Her seferindede buldu. Ama en onemlisi eve hakimmi? Bizim evin sahibi Çıtır biz misafiriz o yuzden her yere hakim bizimkisi sikinti yasamadi hic.

ilkmssmz

Hayır biz değiştirdiğimizde 4 aylık değil 2 aylıktı üstelik eve yeni gelmişti.

ciremcakir

Hepinize teşekkür ederim