Kedi Tuvalet Sorunu

Arkadaşlar merhaba, 1,5 yaşındaki kedim bazen, 1 gün arayla kaka yapıyor. Mesela bugün yaptı diyelim, yarın yapmıyor bir sonraki gün yapıyor. Daha mart ayında, hemogram ve biyokimya bakıldı. Bir sıkıntısı yok. Hidrosefali hastası, beyninin sol lobu yok maalesef. Keppra kullanıyoruz. Bununla bir ilgisi olabilir mi ? Daha dün muayene oldu. Zaten her sene mr cektirecegiz. Yani sürekli veterinerler ile iletişimde olduğum bir kedi zaten. Bunlar dışında çok sağlıklı. Yemesi ve içmesi çok iyi. Malt da kullanıyoruz. Malt dışında bir şey veremiyorum. Bağışıklık güçlendirici vs. Çünkü keppra ağır geliyor zaten iç parazit hapı yutturunca bile çoğu zaman kusuyor. Bu normal mi ? Böyle yapmasında ilaçlarin etkisi. Diğer kedim her gün mutlaka kakasını yapıyor. Acaba küçük kedimin böyle olmasında hastalığının bir etkisi olabilir mi ? Siz de böyle durumlar yaşıyor musunuz ? Bu arada hafta da bir kere yaş mama veriyorum. Su zaten kendisi çokça içiyor. İdrarı normal. Kaka yaparken de zorlanmıyor.

3 CEVAP

NorthNight

İnsanlarda keppranın yan etkileri arasında ishal ve hazımsızlık var kedilerdede benzer olacağını düşünürsek keppradan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
Belirli bir düzeni varsa yani günaşırı yapması onun rutiniyse kakasının yapısında bir anormallik yoksa ve genel halinde sorun yoksa endişelenmeyin.

NorthNight

İnsanlarda keppranın yan etkileri arasında ishal ve hazımsızlık var kedilerdede benzer olacağını düşünürsek keppradan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
Belirli bir düzeni varsa yani günaşırı yapması onun rutiniyse kakasının yapısında bir anormallik yoksa ve genel halinde sorun yoksa endişelenmeyin.

Genel hali çok iyi. Kakası da normal. Yaparken de bağırma vs yok. Umarım zamanla düzelir. Teşekkürler