Plastik Süs Bitkileri Zararlı Mı?

Sdtgkdm

Merhaba, bugün tam yem verecekken japon balıklarımdan birinin akvaryumdaki yeşil plastik bitkiye yapıştığını gördüm. Akvaryumu biraz salladığımda bitkiden ayrılıp yukarıya süzüldü ve ölmüştü. Aylardır kullanıyorum ama hiç sorun yaşamamştm, şimdi bitkileri çıkarıcam neden olabilir sizce?

2 CEVAP

Zeynepker

sadece plastik bitkiler değil tüm plastil veya boyalı eşyalar salınım yapar ve bu da balıkları zehirler.canlı bitki veya taş gibi doğal malzemelerden yapılmış eşyalar kullanabilirsiniz.balığınızın ölme nedeni o olmayabilir ama mutlaka etkisi vardır.aldığınız eşyaların boyalı olmadığına da dikkat edin.bu arada başınız sağolsun:(

Sdtgkdm

Teşekkürler :( canlı bitki koymayı deneyeceğim yeni balık aldığımda