Kısırlaştırilmis Kediye

Beyzakumsalll

Başlığı toparlayamadım ama sorum şu şimdi bir ay kadar sonra kedimi kisirlastircaz hazır indirimdeykende kuru mama alayım diyorum ama şimdi alırsam o mama bitesiye kızım kısırlastirilmis olucak kisirlastirdiktan sonra illa farklı mamaya geçilmesi gerekiyor mu? Yoksa bir ay falan normal mamaya devam edebilir miyim

4 CEVAP

emreovec

Valla gözlerimle kısır kedilerin tombikleştiğini kaç kere gördüm. %30 oranında bir metabolizma yavaşlaması olabiliyor diye de okudum bir kaç yerde. Bir ay normal mamaya devam edersen hayvanın hemen şişmanlayacağını sanmıyorum.

bir ay kadar daha devam edebilirsiniz ondan sonra kısırlaştırılmış kedilere özel üretilen mamalardan almanızı tavsiye ederim.

Buyuk bir sikinti olacagini dusunmuyorum.ama kullandiginiz mamanin miktari tavsiye edilen mama miktarina uyarak verin ozellikle kisirlastiktan sonra hareketsiz kalirsa ve olcu kabiyla vermezseniz muthis kilo alimi olur.

Beyzakumsalll

Teşekkür ederim ilgilenip cevap verdiğin için o kadar görüntüleme var cevap yok sağ ol :) @emreovec