Kedim Mamasını Ağzına Alıp Bırakıyoe

Sueda1234

Kedim mamasını ağzına alıp bırakıyor yada yalayıp hiç yemiyor mamasını mı sevmiyo acaba diye başka mama aldım yok onda aynı şekil yaptı yutamıyo gibi sanki neden oolur yardımcı olur musunuz dişi neyimi ağrıyo hareketlerinde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor

8 CEVAP

Cennet29

Yiyemiyor belliki. Ağız yarası olabilir diş etleri sızlıyor olabilir ağzını incelediniz mi? Diş sorunu varsa hafife almayın veterinere götürün. Kediler yemezse bağışıklık düşer ve başka hastalıklar da çıkar

Keyfimbilir

Bir an önce vakit kaybetmeden iyi bir veterinere muayeneye götürün. 30 temmuzda da yemiyor diye soru açmışsınız ve yavruymuş kediniz, bunca vakit yememesi sıkıntılı. Diş etinde yara enfeksiyon olabilir sert geliyor yiyemiyordur.

amillaaa

Ağız kokusu iç parazitten kaynaklanıyor olabilir, iç parazit ilacını en son ne zaman yaptırmıştınız?

amillaaa

5 ay çoğu yavruda diş değiştirme dönemidir, arkadaşların dediği gibi sorununuzun sebebi o olabilir belki

Kedylgirl

Benim kedimde de iştah kaybı oldu ama dişleri çıkıyor diş eti hassasiyetinden dolayıdır dedi fark ettik biz de yerken ağzından falan düşüyordu ben de o yüzden mamayı ezerek kırarak verdim bir süre yedi öyle biraz o şekilde deneyebilirsin hatta yedirmek için destekleyici taurin var reflexin o taurinli ile kırıklarını biraz karıştırıp içine biraz da su koyuyordum krem gibi oluyordu kıvamı hem yumuiuyor hem lezzetli olunca iştahı yavaş yavaş açıldı

Sueda1234

Dişlerine baktım birşey göremedim böyle çok az yiyor 50 gram zayıflamış ağız kokusu var birazda bir jaç gün öncede böyle oldu düzeldi geri yine böyle oldu ya neden olur veterinerde sıcaktan yemiyor dedi aradık ama olmazsa götürecez

miraytas

Diş döküm zamanı geldiyse de yemeyi kesmiş olabilir. Veterinere diş kontrolüne götürün bence.

Sueda1234

Bir ay önce yaptırdık veteriner daha vakti var dedi dişlerinin dibini kontrol ettim birşey yok diş döktüğünüde anlayamadım baktım ama dişleri gözüküyo şu anda 5 aya yaklaştı