Parazit İlaci Dert Oldu

Kayra80

Asagida gormus oldugunuz parazit ilacindan kedime veterinerde damlattirdik veterner asagi sıktı biraz. Kedim eve gelince bi kac kere yaladı. Veterineri aradim sorun olur mu diye olmaz dedi ama icim rahat etmedi kucuk bi ilcedeyiz vet.ler genelde buyukbaslara hakim kedi kopekle ilgili degiller sonra sehirdeki veterinerlere mesaj attim birisi çok yalarsa zehirler dedi biriside birşey olmaz dedi napacagim benn ya

12 CEVAP

Merhabalar, aynı broadline damlayı ben de kedime uygularken biraz aktı. Ensesi dışında akan bölgeyi ıslak pamukla temizledim. Yalayabileceği yerleri daha doğrusu. Ve ben de yoğurt yedirdim. Sabaha kadar da baktım. Bizim veterinerimiz gözlemleyin, köpürme, titreme vs olursa getirin demişti. Ama bir şey olmadı. Bir sorun yaşamadık. Sakin olun, panik yapmayın. 24 saat gözlemleyin demişti doktorumuz zaten. Siz de gözlemleyin ve kötü düşünmeyin.

Kayra80

Tamamına ulaşamıyor bi kısmını yalayabiliyor tüyleri uzun oldugu icin yukari taradigimda çok az kapaniyor ıslak yer ama endişeliyim

Kayra80

Ilacı damlatalı 3.5 saat oldu agzina zorla yogurtda sürdüm ne olur ne olmaz diye çok korkuyorum

Can881

Direk ağzıyla o noktaya ulaşamıyorsa risk daha az, elinizle kafasinı yavaşça o bölgeye doğru çevirdiğinizde ağzı o bölgeye denk geliyorsa problem, takip etmeniz de fayda var, geç kalmak iyi olmayabilir

Can881

Yani az yaladıysa bölgeyi ve de yaptığınız sadece kediler için olan bir ürünse (doğru olanı) problem çıkmaz gibi, bir 2 saat içinde eğerki yaladıysa tabi bir belirti verir, devamlı yalamadıysa o bölgeyi problem olmaz bence, bende de bir kez oldu, çok canım sıkıldı bu duruma ama gecti

amillaaa

Geçen gün aynısı başıma geldi, veterinere götürdüm bir iğne yaptı ve bağırsaklardaki emilimi azaltmak için sıvı kömür yutturdu. Fakat sonra ürünün kendi sitesine girdiğimde sık sorulan sorular arasında şöyle bir şey gördüm: "What happens if my cat licks where I Applied BROADLINE?" sorusunun cevabı "If licking occurs shortly after application a brief period of hyper-salivation may occur due to the taste of the excipients in the product." olarak verilmiş. Yani kedi uygulamadan kısa süre sonra orayı yalarsa yan maddelerin tadı yüzünden bir süreliğine aşırı salyalama görülebiliyor denmiş sadece, başka bir zehirlenme ihtimalinden falan bahsedilmemiş. Benim kedimdeki tek belirti de aşırı salyalamaydı zaten, gece gece veterinerler de kapalıyken çok endişelenmiştim :')

amillaaa

En riskli kısım ilk 3-4 saat. İlacın tamamen kuruması 20 saat falan sürmüştü bizde.

Kayra80

Insallah bu geceyi kolayca atlatiriz

Kayra80

Sadece ucuna yetişebiliyor ama biraz zorlasa yetişedebilir ilacin etkisi tahminen ne zaman azalır yani midesine gitse bile ne zaman etki etmez

Kayra80

Allah bin kere razı olsun icimi rahatlattiniz umarim atlatiriz birsey olmadan

Kayra80

Evet kediler icin bi ürün sadece bi kac kez yaladı daha fazlasina izin vermedim şuanlik sorun yok uyuyor mama yedi su icti malt da yedi umarim ileri zamanlarda sorun olmaz

Kayra80

Cok gecmis olsun öncelikle. Benim kedim yalayalı 5.30 -6 saat oldu salyalanma ya da halsizlik kusma olmadı cok sukur su icti mama yedi. Ama hala cok endişeliyim. Bu zehirlenme riski ne zaman gecer acaba ?