Kedi Alerjis

Canska

Arkadaslar merhaba kedimde mantar oldugunu dusunuyordum meğer alerjisi varmıs kedim kasına kasına tum tüğlerini yolmaya baslamıstı hemen vete götürdüm mavi ışıkla baktı mantar değil bir seye alerjisi olmus dedi iğne yaptı rahatlaması için Madecassol ve fucidin sür dedi peki ben ekstra ne yapabilirim neye alerjisi oldugunuda bilmiyorum yeni bir sey vermedim kendi kullandığı mamaya bile sonradan alerjisi olabiliyormus bilgisi olan var mıı

4 CEVAP

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle :) ben de kedimde öyle bir sorun yaşamıştım. Mantar zannettiler hatta mantar için tedavi etmeye çalıştılar. Sonradan bi arkadaşımın önerdiği veterinere götürdüğümde tavuğa alerjisi olabilir dediler ve bir süreliğine hipoalerjenik mama kullandik. Sonrasinda nd mamanin balıklı olan mamasindan kullandik ve geçti neyse ki

Canska

Mamalar genelde tavuklu oluyor hep bende haslayıp yediririm devamlı tavuk oldugunu nasıl anladınız mamayı değiştirince geçtiği için mi

Keyfimbilir

Veterinere bak alerjik diyor krem öneriyor ama asla mamayla yedikleriyle ilgili sorgu sual yapıp yönlendirmiyor şaka gibi. Tavuklu mama ve yiyeceklerden uzak durun bir süre gözlemleyin genelde tavuğa alerjileri oluyor ama mamanın içindeki mısırdan undan bezelye vs başka şeylerden de olabilir. Balıklı mama deneyip (içeriğine iyi bakın yalnız, bazı mamalarda balıklı geyikli kuzulu diyor ama içinde tavuk, tavuk yağı, tavuk unu vs oluyor), sonrasında daha ilgili ve tecrübeli başka veterinere götürün.

miraytas

Tavuk alerjisi nadir görülür genelde tavuklu mamanın içerisindeki başka bir alerjen madde çıkar. Hipoalerjenik mamalara yönelin bence