Kedi Ve Kopek Yavrularınıın Asıları Aynımı?

sudenur

bir aya once burada yavru kopek sahipleneceğimi ve asıları ne oldugunu sormustum sonra yavru kedi sahiplenmeyi kararlaştırdık ailemle yavru kedinin asıları nelerdir fiyatları ile belirtirseniz çok memnun olurum simdiden tesekkurler

1 CEVAP

pacmansoy

20 gün arayla 2 adet karma aşı, bir hafta sonra da kuduz aşısı yapılmıştı benim kediye. O sırada iç ve dış parazit uygulamaları yapıldı. Ankara'da o zaman biraz pahalıydı gittiğimiz vet ama şu ara piyasada 45-55TL civarı aşılar daha fazlasını zaten vermeyin. Bir de lösemi aşısı varmış tabi öncesinde test gerekiyormuş sanırım ama biz yaptırmamıştık, kesin gerekli midir bilmiyorum şuan 9 yaşında bizim tekir.
Not olarak, kedinin aşıdan önce sütten kesilmiş olması gerek ve öncesinde yine veterinerin muayenesi gerekli, eğer hastalığı varsa aşı yapılmaz zaten önce tedavi ederler. Karma ve kuduz yılda 1 kez tekrarlanıyor bu arada. İç dış paraziti ise evde sadece kuru mama yiyen kedimiz için gerek görmemişti veterinerimiz, hiç problem yaşamadık.