Alerjisi Olan Kediye Mama Önerisi?

Canska

Bir ay önce mamasını değiştirdim suan alerji oldu neyden oldu anlamadım belki mamadan değil bilmiyorum

11 CEVAP

amillaaa

Hangi mamadan hangi mamaya geçmiştiniz? Alerji olduğunu nereden anladınız?

Canska

Ben royalin açık mamasını kullanıyordum kısırlastırdıktan sonra sanabellenin tavuklu kısır mamasını kullandım.Tüylerini yoldu kaşımaktan veteriner alerji dedi

nefeskedi

Mantar sonrası tavuk alerjisi başladı benim kedimde. Önce nd kuzulu kullandık, sonra acana pasifica, şu an exclusion sığır etli kullanıyoruz. Bu mamalarda tavuk ve ürünleri yok. Sanabellenin bütün mamaları tavuklu biz de denemiştik maalesef kaşıya kaşıya kızartmıştı göz üstünü.

poverpuff

felicia somon
purina somon

Superisi814

Kedinizin alerjisi neye karşı oluştu ? Mama aromasina ise , aroma değişikliğine gitmeniz gerek.Mesela kümes hayvanlarına ise alerjisi, balikliya geçmeyi seçtiniz.İcerikleri okumanız lazım.Bazi mamalarda balık aromalı da bile hala %30 civarı kümes hayvanları olabiliyor .
Kolaylıklar dilerim

sakizthecat

brit care alerji konusunda iyi eger alerjisi varsa tavuklu balikli mamalardan uzak durun brit care in ördekli ve tavşanlı mamaları var

miraytas

Hipoalerjenik mamaların tavuklu içeriği olanı da kullanabilirsiniz. Hipoalerjenik demek zaten içerisinde bulunan alerjenlerin yok edilmesi parçalanmasıdır. Durumunuz iyiyse brit care önerebilirim bizim büyük çocukta baya işe yaradı. İyi değilde molly alabilirsiniz onun da Hipoalerjenik mamaları var molly mamayı kullanırken mutlaka vitamin ve taze et desteği sağlamanız gerekir bence. Oranı yeterince iyi sayılmaz.

Canska

Alerjisinin neye karsı olustuğunu bilmiyorum kısırlastırdıktan sonra mamasını değiştirdim aklıma ilk mama geldi bir ay oldu değiştireli aromasına mı kümes hayvanına mı oldugunu nasıl anlayacagım ki balıklı mamalara gecmeyi dusundum direkt

miraytas

Alerji testi yaptırabilirsiniz ama çok pahalı. Hipoalerjenik mamaya bakın bence garanti çözüm olsun

Kedikaram

Alerjinin belirtileri ne oldu

Palyaco

Tavuklu veya tavuk yağından uzak durun acana orijen veya exclusion bu mamalarda tavuk yok