Kedi Parazit

Merhaba, sokakta araba motorunda başka yerden gelmiş çok minik bir yavru buldum. İlk gün hareketliydi ama dün gece bugün sabah süt tozu içmek istemedi hali yok gibiydi. Bu akşam daha iyi ama sabah süt içirdikten sonra kusmuş ve parazit vardı. Çok küçük olduğu için iç parazit de yapamıyorum. Ölecek diye korkuyorum. Çok küçük avuç kadar. Veteriner hiç olmazsa kontil verelim dedi ama o da her parazit e yaramıyor. Başka yapabileceğim bir şey var mı

11 CEVAP

mrssekola

Sizin bebek benim bir hafta önce bulduğum bebekle aynı boyutları. 20-30 günlük 310gr dedi bize vet. Benimki de sütünü içmiyordu ben de daha yoğun kıvamda yaptım. O zaman 25ml kadar içti. Bünyesine ağır geleceğinden biz de kontil içtik. Veterinerimize çok güveniyorum. Yalnız gençlik hastalığıyla uğraşıyoruz şuan dualarınıza ihtiyacımız var.

aslihan_e

Yani uygun dozda iç parazit hapı öldürmez ama iç parazit öldürebilir. Kontil neden öneriyor veteriner anlamıyorum.

Cemrecookie

Bunun kadar olan yavrular götürdüm veterinere dozunu ayarlayıp yaptılar iç parazit iğnesini alla alla yapmaları lazım

Cemrecookie

Bu arada kontil yuvarlak nokta gibi olan parazite işe yaramıyor diye biliyorum solucan gibi olana iyi geliyor

Ya ben götüremedim iş çıkışı uğradım veterinere küçüklüğünü anlattım. Cumartesi götüreyim yapılabiliyorsa bu küçüklükteki yavrulara. Kendi bebeklerime 2 aylıkken yaptırmıştım ama bu iki aylık yok. Bir aylık var mı yok mu anlayamadım da

miraytas

Bizde hapın yarısını yutturup zehirlenmesin diye ekstra iğne yapmışlardı öyle yapılabilir bence

aslihan_e

Kontil yaptırmayın, sokak kedilerinde daha çok tenya oluyor ve Kontil tenyada bir işe yaramaz. Normal iç parazit hapından çok minik parçalar verin 3 gün boyunca. Mercimek kadar falan. Bu yaşta parazit tedavi edilmezse kedi çok zarar görür. Korkmayın, sorun sadece iç parazitse ölmez.

Can881

Kilosuna göre çok hassas doz ayarlamasıyla ağızdan, veteriner hekiminizin kontil ve panacur gibi iç parazitleri öldüren ilaçların verilmesi şart,anneden de erken ayrıldıysa..
Süt tozu olarak hazır aptamil gbi bebek sütü verip, karnına masaj yapıp kaka yapıyodur heralde.Kesinlikle (inek veya keçi)süt ün hiçbir cesidini vermeyin.1 ay a kadar bebek sütu..

Can881

1 ay a kadar bebek sütü demek istediğim Hazir 0-6 ay bebek sütü ydü

Catmilk aldım zaten ama içmek istemiyor sütü. Kaka yapıyor kendi çok şükür.

İnşallah atlatır çok savaşçı ruhlu kediler. Üstesinden gelebilenlerden olur umarım. İyi düşünün iyi olsun