Kedimin Tırnagı Hafif Şişmiş İltihap Yapmış Ne Yapmalıyım

Tugceares1

Merhaba arkadaşlarım kedim tahmini olarak 5-6 günlük göbek kordonu daha bu gün düştü bu akşam ön sol patisinde şişlik ve biraz iltihap olduğu fark ettim daha önce hiç kedi bakmadım ve ne yapmam gerektiği bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

3 CEVAP

aslihan_e

Öncelikle onun sadece basit bir iltihaplanma olduğundan emin olmak gerek. İltihap değil de başka bir sorun olabilir. Böyle bir durumda veterinerden yardım almalısınız ama yapamayacaksanız ve iltihap olduğundan eminseniz eczaneden terramycin merhem alıp sürerseniz tırnak kenarı iltihaplarına çok iyi geliyor.

Tugceares1

Veterinerime yazdım ama bu saate dönüş yapmadı bende telaşlandım size sormak istedim peki krem sürersem ağızına temas engellemek için sarmam gerekir mi

aslihan_e

O daha çok bebek olduğu için yalayacağını sanmıyorum. Anne yalamaya kalkabilir ama daha çok minik patileri, sarılır mı emin olamadım. Anne sargıyı açmaya kalkışır mı o da var. Siz en iyisi parmakla pıtpıtlayarak güzelce yedirin merhemi, zaten yağlı, çeker. Günde birkaç kez yenileyin. Anne yalasa da çok düşük miktar olduğundan sorun olmaz onun için.