Kedim Her Sabah Kusuyor Sebebi Ne Olabilir? Evde De Bebek Var Kıskandıgından Yaparmi?

Hasta olabilir mi eger hasta olmus olsa gun icinde de kusmazmiydi?

6 CEVAP

ursaminor

Sizi böyle düşünmeye sevk eden özel bir şey mi oldu?
Kedilerde bu denli kompleks davranışlar yoktur. Kıskandığı için kusarak ilgi çekme onlar için çok kompleks. Kıskandığı için küsebilir. Kıskandığı için bir şeyler devirebilir. Tırmalayabilir bile. Ama kusayım da asıl ilgi bana olsun şeklinde düşünebilme kabiliyetleri yoktur.

Her sabah kusuyor demişsiniz sonra da sürekli yok demişsiniz. Yani gün içinde kusmuyor mu demek bu?
Kedilerin normal koşullarda sık kusmasına en çok neden olay şey beslenme şekilleridir.

Kedinizi nasıl beslediğinizi bize yazar mısınız? Mesela çok fazla ödül maması veriyor musunuz? yaş mama ne kullanıyorsunuz? kuru mamanız nedir?

Hemen veterinere goturun nicin bekletiyorsunuz kusma normal birsey degil kusmugun icinde kil yumagi var mi bakin eger yoksa hemen veterinere goturun.

Kusma kotu bisey evet aramayi dusunuyorum ama surekli yok ki acaba cocugu kiskandigi icin yaparmi ilgi cekmek icin

Heiter

Kıskandığı için kusmaz. Kediniz hasta olmuş, aksi takdirde durduk yere kusmazdı. Kıl yumağı kusması olsa her sabah olmaz ve kusmukta görülür zaten.

her gün kusma çok ciddi bir şey. çok kısa sürede zarar verir sindirim sistemine ve ciddi hastalıkların belirtisi olabilir (ürede yükselme vb). ihmal etmeyin.

ursaminor

Ayrıca İngilizce biliyorsanız, bu kaynak size yardımcı olabilir:
https://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2010/11/09/vomitting-pet-cat-health.aspx