Çok Önemli Lütfen Bakar Mısınız?

Cinar5

Arkadaşlar ilk defa kedi bakıyorum dolayısıyla pek bilgi sahibi değilim kedilerin maması dışında vitamin takviyeleri çeşitli yağları maltları vs. var bunları nasıl kullanmalıyım neler kullanmalıyım?

6 CEVAP

amillaaa

Kediniz hakkında biraz bilgi verirseniz tavsiye vermek daha kolay olacaktır. Kediniz kaç yaşında, özel bir sağlık durumu var mı, neyle besleniyor?

Cinar5

Çok teşekkür ederim

Cinar5

Kedim 5-6 aylık civarı sarman bir sağlık problemimiz yok

miraytas

Taurin ve biotin içeren malt kullanabilirsiniz sağlığı için. Ben yaş mama verdiğimde içine 3 damla kadar aminosal ve bir iki kere de balık yağı sıkıyorum. 3 günde bir 2 cm kadar taurinli malt veriyorum.

Deniz1741

Tüyü kusarak değil de dışkıyla atsın diye malt kullanmalısınız. Malt olarak zoovital markasını kullanıyorum ve gayet memnunum. Arada vitamin destekleri verebilirsiniz tabi ama bence veterinere sormadan çok vitamin kullanmak doğru değil. Ben arada bir gimcat markasının multivitaminini veriyorum ve yine bağışıklığını güçlü tutmak için arada bir vetriline markasının lizin pastenı kullanıyorum. Elinizde crystalin veya dr. Animal markasının spreyleri bulunmalı (Bence her kedi sahibinin elinde olmalı) bu ürünlerle kedinizin göz ağız diş temizliğini yapabilirsiniz. Zararsızdır. Ben yağ vs kullanmıyorum o yüzden bir şey diyemeyeceğim 🌸

Cinar5

Çok teşekkür ederim geri dönüşleriniz için