Yakalık Mı Ameliyat Giysisi Mi?

Heratiko

Arkadaşlar merhaba,
Bilenleriniz vardır benim kızım panlökopeni (gençlik hastalığı) atlattı. Bir ayı geçti iyileşeli fakat iyileştiği andan beri kızgınlıktaydı maalesef hastalığın etkisiyle kızgınlığa girememiş ve hormonlar baskılanmış. İyileşince de çok yüksek hormon seviyesindeydi. Hekimimiz kızgınlığı bittikten sonra iki gün dinlendirip getirmemizi istedi. Cumartesi günü de başarılı bir şekilde operasyondan çıktı. Kendisini pazar günü hastaneden aldık ve geldiğinden beri yakalıktan nefret ediyor çok mutsuz oldu yakalıkla yemek yiyemiyor bir süre sonra zaten yemek yemekten bile uzak durmaya başladı. Ben toparlansın diye ona tavuk göğsü haşlayıp yediriyorum ama o kadar mutsuz ki bu sevdiği yiyecekleri bile yemek istemiyor. Şimdi hastaneyi tekrar aradım yakalık yerine ameliyat giysisi kullanabilir miyiz diye sordum fakat hekimleri ameliyat giysisi önermiyor. Bu arada iki dikişi var yandan yapıldı operasyon. Şu an gayet iyi görünüyor dikişleri. Giysi zarar verir mi ? Ben biraz rahatlasın istiyorum onu en son böyle gördüğümde hastaydı aklıma o günler geliyor ve istemsiz bir korku alıyor içimi. Yine mi hasta olacak ne yapacağız ya ona bir şey olursa diye diye içim içimi yiyor anlatamam size. Üstümde onu kaybetme korkusu travma yarattı bende.
Sizin hekimlerinizin önerileri hangisi oldu ameliyat sonraları? Yakalık mı taktınız giysi mi giydirdiniz? Sürekli uyuyor muydu kediniz?

8 CEVAP

miraytas

Yakalık taktik biz oğlumuzda kızımızın sargısı vardı o yüzden çok sorun olmadı. Oğlumuza da yemek yemesi için ya da kendisini yalaması için molalar verdik yarım saatlik filan. Yani çıkardık arada yakalığı. Rahatlıyordu o şekilde

Heratiko

Ben Heranın yakalığı çıkarırsam bir daha hayatta taktırmaz

Esraokur35

Bende kısırlaştırdığımda oğluma yakalık taktım hiçte çıkarmadım iyileşene kadar zaten 2 3 fln kaldı sonra çıkarttım bir sorun yaşamadım ama dişide ne kadar sürer bilmiyorum fakat dediğim gibi çıkartmaya da gerek yok ztn yakalığı iyileşene kadar bi sıkıntı yaşatmadı bana ameliyat giysisi hakkında bi fikrim yok açıkcası genelde zenginler giydiriyor ama daha çok rahatsız ediyo tabi hayvanları

miraytas

Saygıyla kapatsanız olmuyor mu biz kızımıza öyle yapmıştık ama sürekli gözetiminizde olmalı

Deniz1741

Winpetin ameliyat giysisini almıştım ben. Veterinerime sorarak almıştım. Gayet beğenmişti o da. Çoğu arkadaşım da kedisini kısırlaştırdıktan sonra ameliyat giysisi kullandılar. Hiçbir sıkıntı da yaratmadı. Bence yakalık stresini yaşamasındansa ameliyat giysisi büyük rahatlık. Benim kedimin de dikişi yandaydı. Ben birkaç gün kullanmıştım. Sonrasında da kendim elastik sargı beziyle sardım. Geçmiş olsun 🌸

Deniz1741

Elinizde crystalin varsa yaraya günde 2 kere sıkabilirsiniz temiz kalmasını sağlar. Ben sargıyı her gün yeniliyordum temiz olması açısından. Toplam 10 günde iyileşmişti.

miraytas

6 gün olduysa iyileşmesi lazım aslında bizimki sargıyla 5 gün içinde iyileşmiş.

Heratiko

Sargıyla kapatılabilir tabii gözetimim altında olması lazım evet. Tam 6 gün oldu aslında sadece sargıyla tutsam enfeksiyon vs olmaz sanırım. Hekimler yara çabuk iyileşmiyor kapatınca dedi herkesin görüşü de farklı ne yapacağımı şaşırdım artık kızım mutlu olsun istiyorum ya çok acılar çekti