Köpeğim Artık Kuru Mama Yemek İstemiyor. Neler Önerirsiniz?

senin

Merhabalar, golden cinsi köpeğim artık kuru mamasını yemiyor. Sürekli bizim yediklerimizden istiyor. Mamasına bizimkilerden karıştırınca 2 dakikada silip süpürüyor. Fakat bizim yediklerimiz de çok dokunuyor ve bu sefer kaşınma ve tüy dökme sorunu başlıyor. Mamaya başka şey karıştırmasam aç kalmayı tercih ediyor. Artık parka çıktıgımızda oynamayı kesti. 5-6 dakika ancak oynatabiliyorum. Sadece gözü dönmüş gibi yemek arıyor. Engellemeye çalışsam da dışarda her buldugunu yemeye başladı. 2 haftayı geçti böyle. Ne yaptıysam beceremedim eskiye dönmesini. Tecrübe etmiş birilerinden tavsiyeler bekliyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

1 CEVAP

huseyin1

aslında yanlışı başta yapmışsınız ev yemeklerinden hiç karıştırmayıp o inadını kırmanız lazımdı köpeğimi bana getiren arkadaşım doğduktan bana geldiği ana kadar ev yemeği ile beslemiş tavuk suyuna ekmek doğramış vs vs yani yaklaşık 1 ay böyle beslenmiş ve damak zevki oluşmuş artık ben kuru mamaya alıştırmak için çok şey yaptım içine ödül mamaları ezdim yedikten sonra iyice sevdim tebrik ettim ödül maması verdim kuru mama yemeye teşvik ettim hep ancak yinede tamamen başaramadık sadece kuru mama verdiğim zamanlar oda aynı sizinki gibiydi kaka bile yediği oluyordu o derece oyun oynamıyordu ne yaptıysam yine de ilgisini oyunlara çekemiyordum 2 gün dışarı çıkarmadım dışardan birşey yemesin diye ve 2 gün sadece kuru mama verdim ağzına bile almadı koklayıp bıraktı bende son çareyi mamasına ev yemeği karıştırmakta buldum ama git gide koyduğum ev yemeklerini azalttım başlarda yarı yarıya falan veriyordum şimdi sadece 1 kaşık ve birazda suyundan karıştırıyorum aslında artık kuru mama yiyecek konuma geldi mesela ev yemeği konmayacağını anladığı zaman yani saat artık 12 vs olduğu zaman uyumadan önce kendini hayatta tutacak kadar yiyip yatıyor onuda ben istemiyorum iyice doysun aç kalsın istemiyorum çünkü bahçemizde 2 köpek daha var ve günde nerdeyse 4-5 saat bahçede kalıyor aktiviteleri çok fazla bizde mecbur ev yemeği karıştırıyoruz ama mesela yemeği yaparken baharat koymuyoruz herkes kendi tabağına alınca istediği baharatı koyuyor yemeğin içinde ona çok zararlı şeyler varsa ayıklayıp veriyoruz yani bu ve buna benzer şeyler geliştirdik artık zannedersem sizinde böyle şeyler yapmanız gerekiyor artık