Yavru Kedi Ayağının Üstüne Basamıyor

aycylmz

Sokakta baktığım 3 aylık yavru kedim arka ayağının üstüne basamıyor, kontrol etmek için ellediğimde de çok miyavladı. Dün hiçbir şeyi yoktu. İncinmiş olabileceğini düşündüm ama ne yapabilirim, krem vs? Veterinere sorduğumda hareket alanını kısıtlamalısınız kırık değildir dedi ama maalesef sokakta bu imkansız. Bunun dışında ne yapabilirim?

2 CEVAP

amillaaa

Veterinere götürdünüz mü yoksa sözel olarak mı danıştınız? Bizim sokakta çok hafif topallayan bir yavru vardı, öylesine bir veterinere götüreyim dedim. Elle baktığında kırık olabilir dedi, röntgenini çektiğimizde kemiğin tamamen kırıldığını ve iki parçanın birbirinden ayrıldığını gördük. Röntgenini çekmek için ayaklarını uygun pozisyona getirirken çok acı acı miyavlamıştı. Veterinerim kedi çok küçük olduğu için ameliyatın riskli olacağını, öbür seçeceğin kemik kaynayana kadar dar bir alanda tutmak olduğunu söyledi. Sizin kediye röntgen çekildi mi veya elle muayene yapıldı mı, kırık olmadığına kesin emin misiniz? Dokunduğunuzda o kadar miyavlaması bana bizim kedinin röntgeni çekilirken acı acı miyavlamasını anımsattı da. Bizim bulduğumuz kedi şu anda klinikte bir kafeste kalıyor ama ilk gün pansiyonda yer olmadığı için büyük boy bir kedi taşıma kutusunun içinde tutmuştuk, arada bir gidip yemek verip altındaki örtüyü değiştiriyorduk. Sizin de böyle bir kutu içerisinde kediye bakma imkanınız olabilir belki.

aycylmz

Telefonla sordum, götürecektim veterinere ama göremedim bir daha yavruyu. Yaklaşık bir ay önce de aynısı oldu, o zaman belediyenin kliniğine götürmüştüm. Veteriner elle muayene edip kırık olmadığını söyledi ve antibiyotik ve ağrı kesici iğne yapmıştı. Sonrasında düzeldi, yine aynı şey olunca kırık değildir dedi.