Köpeğim Tatlı Yemek İstiyor Vermeli Miyim?

charlie
charlie

201 Puan

köpeğim tatlı yemek istiyor vermeli miyim?


14 CEVAP

kemall
kemall

1919

çikolata ve şeker köpekler için zararlıdır özellikle çikolata. şeker sürekli verilirse köpeğinizde şeker hastalığı ve obezlik ortaya çıkabilir. küçük bir parça şekerli yiyeceğin zararı olmaz.


pacmansoy
pacmansoy

560

Şekerli gıda olarak sadece meyve tercih edin. Onu bile haftada birkaç kereden fazla yememeli. Mesela muz (yağ oranı yüksek olduğu için yarım), elma (çekirdekleri alınmış olmalı yoksa zehirlenebilir), ayva, karpuz (yine az miktarlarda) gibi meyveleri severek tüketecektir. Aynı şekilde havuç da verebilirsiniz o da şeker ihtiva eder ancak kesinlikle normal şeker vermeyin, sadece ömrünü kısaltmış olursunuz. Bir de portakal gibi turunçgillerden verirken dikkatli olunmalı bulantı yapabilir.


Denizdirikan
Denizdirikan

104269

Sakın verme köpeğını kör edersin


aybike
aybike

2618

Sekerin ve tatlinin kopekleri kor ettigini duymustum ama ne kadar dogru bilemiyorum..


pacmansoy
pacmansoy

560

Üzümü unutmuşum, üzüm de tercih edilmemeli. Zaten insanlarda da şeker hastalarına tavsiye edilmez. Köpekler de potansiyel şeker hastasıdır bu nedenle glikoza çok dikkat, sadece fruktoz (yani meyve şekeri) verilmeli.


damladamal
damladamal

1942

fazla miktarda olmadan verebilirsiniz fazla vermeyin


Denizzz123
Denizzz123

1912

Kediler şeker tadını alamaz. Yani siz pasta ya da tatlı gibi şekerli şeyler yerken meraklı meraklı gelip tabağınıza pati atmaya çalışmaları, şekerin tadını sevdiklerinden değil, sadece sizin yemek yiyor oluşunuzdan kaynaklı. Aynı sebepten yemek de isteyebilir. Bu nedenle hiçbir şekilde kedinize şeker ve türevlerini vermeyin. Şeker, kedi ve köpekler için en zararlı gıdalardandır. Öyle ki obeziteye, diş sağlığı sorunlarına, şeker hastalığına ve ileri aşamalarda görme kaybına varan göz bozukluklarına neden olabilir.


patkam
patkam

115790

hayır sakın vermeyin tatlılar kedi ve köpekler için zararlıdır


onlar her şeye düşerler zaten o masum bakışlarına da kanmayın sakın sonra pişman olursunuz eğer sürekli şekerli yiyecekler verirseniz ölüme kadar gidebilir (onlar insan değil)


hakannr3527
hakannr3527

557

Şeker türü şeyler zarar verir asla tavsiye etmem.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 1349 Görüntüleme
  • 14 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28245 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR