Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

köpeğim tatlı yemek istiyor vermeli miyim?

charlie
charlie

201


köpeğim tatlı yemek istiyor vermeli miyim?


14 Cevap

kemall
kemall

1919


çikolata ve şeker köpekler için zararlıdır özellikle çikolata. şeker sürekli verilirse köpeğinizde şeker hastalığı ve obezlik ortaya çıkabilir. küçük bir parça şekerli yiyeceğin zararı olmaz.


aybike
aybike

2618


Sekerin ve tatlinin kopekleri kor ettigini duymustum ama ne kadar dogru bilemiyorum..


pacmansoy
pacmansoy

560


Şekerli gıda olarak sadece meyve tercih edin. Onu bile haftada birkaç kereden fazla yememeli. Mesela muz (yağ oranı yüksek olduğu için yarım), elma (çekirdekleri alınmış olmalı yoksa zehirlenebilir), ayva, karpuz (yine az miktarlarda) gibi meyveleri severek tüketecektir. Aynı şekilde havuç da verebilirsiniz o da şeker ihtiva eder ancak kesinlikle normal şeker vermeyin, sadece ömrünü kısaltmış olursunuz. Bir de portakal gibi turunçgillerden verirken dikkatli olunmalı bulantı yapabilir.


pacmansoy
pacmansoy

560


Üzümü unutmuşum, üzüm de tercih edilmemeli. Zaten insanlarda da şeker hastalarına tavsiye edilmez. Köpekler de potansiyel şeker hastasıdır bu nedenle glikoza çok dikkat, sadece fruktoz (yani meyve şekeri) verilmeli.


damladamal
damladamal

1942


fazla miktarda olmadan verebilirsiniz fazla vermeyin


Denizzz123
Denizzz123

1912


Kediler şeker tadını alamaz. Yani siz pasta ya da tatlı gibi şekerli şeyler yerken meraklı meraklı gelip tabağınıza pati atmaya çalışmaları, şekerin tadını sevdiklerinden değil, sadece sizin yemek yiyor oluşunuzdan kaynaklı. Aynı sebepten yemek de isteyebilir. Bu nedenle hiçbir şekilde kedinize şeker ve türevlerini vermeyin. Şeker, kedi ve köpekler için en zararlı gıdalardandır. Öyle ki obeziteye, diş sağlığı sorunlarına, şeker hastalığına ve ileri aşamalarda görme kaybına varan göz bozukluklarına neden olabilir.


patkam
patkam

115790


hayır sakın vermeyin tatlılar kedi ve köpekler için zararlıdır


ilosunharasi
ilosunharasi

67


onlar her şeye düşerler zaten o masum bakışlarına da kanmayın sakın sonra pişman olursunuz eğer sürekli şekerli yiyecekler verirseniz ölüme kadar gidebilir (onlar insan değil)


Denizdirikan
Denizdirikan

104269


Sakın verme köpeğını kör edersin


hakannr3527
hakannr3527

557


Şeker türü şeyler zarar verir asla tavsiye etmem.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1015 Görüntüleme
14 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor