Kedi Çimi Kullanmak Yararlı Mı?

TuylusSare

Kedi çimi kullanıp memnun kalan var mı?Eğer memnun kaldıysanız hangi kedi çimini kullanıyorsunuz?

3 CEVAP

dilanbulent

Ben kedi çimini asla tavsiye etmiyorum. Eğer araştırırsanız görürsünüz, kedilerin kusma işlemi biz insanlardaki gibi kolay değil. Kusarken çok zorlanıyorlar, canları acıyor, halsiz kalıyorlar. Yani kusma işleminde bu kadar zorlanırken, sırf kussun diye kedi çimi kullanmanın hiçbir mantığı yok bence.

Malt macun kullanıp kediyi kusturmadan direkt dışkı yoluyla tüylerini atmasını sağlamak çok daha iyi benim gözümde.

M-Koksal

Merhaba, ben düzenli olarak kullanıyorum çünkü kedilerim gerçekten çime ihtiyaç duyuyor ve çok seviyorlar. Doğada da yerler zaten. Kusmaya gelince çim hiç kusturmadı. Düzenli olarak malt da kullanıyoruz. Çimin amacı tüy kusturmak değil sadece. Bir önceki cevaba katılmıyorum.

M-Koksal

Marka vs. hiç fark etmiyor, tohum alıp ekebilirsiniz. Parktan bahçeden koparıp kedinize verebilirsiniz (Yıkamadan vermeyin). Ben en son M igros'tan almıştım topraklı bir şekilde. Markasını hatırlamıyorum. Fileli kare şeklinde plastik kaplı bir şey. Eğer alırsanız tohumların hepsini birden kullanmayın. Ben içinden çıkan 1 paket tohumu 5 defa kullandım, azar azar ektim kurudukça.