Kedim Bozuk Peynir Gibi Kokuyor

martuyl

Demin kafasını optugumde bozuk peynir gibi bir koku kaldı dudağımın üst kısmında. Başta benden mi geliyor acaba dedim, iyice sabunlandim falan ama tekrar öptüğümde yine aynı kötü koku kaldı.

Poposu da kokuyor olabilir. Orayı yalayıp sonra patisini yalayıp kafasını yaliyorsa..

Bir tuhaf kokuyor bu hayvan ya. Yikamadim da. Ara ara musluk akarken gidip temizleniyor ama nemli tüyler böyle kokmaz.

Sebebi ne olabilir?

7 CEVAP

amillaaa

Kedinizde ağız kokusu varsa kendini yaladıkça tüm vücuduna yayıyor olabilir. Ben kedimi sokaktan aldığımda dişleri kötü haldeydi, ağzı da kokuyordu. Ağzı koktuğu için koku tüylerine de dağılmıştı :/ Eski dişlerini dökünce koku problemi de geçti.

Superisi814

Ağız kokusu diş eti, dış hastalıkları, böbrek rahatsızlığı ya da mamadan olabilir.
İhmal etmeyin derim.

martuyl

@amillaaa ay evet agız kokusu cok fazla. sanırım mamadan diye duşunuyorum ama..

Mirabonibon

Benim kedimin de ağız kokusu var bayağı çünkü diş ile ilgili problemlerimiz var kontrol altında ama buna rağmen kedim çok çok güzel kokuyor

mrssekola

Benim köpeğimde koku sorunu vardı. Veterinerimiz ensesine bir iki damla doğal yasemin ya da defne yağı damlatıyordu. Kokusu gerçekten geçiyordu. Ağız kokusu için işe yaramaz tabi ama o konuyu halledene kadar biraz rahatlatır sizi.

Ozzey

Merhaba tuvalet temizliginden de olabilir tuvaleti pisse de kokar hayvan havalar sicak tuvalet cok koku yapar. tabi bir de bazi mamalar da diskida cok koku yapiyor bazi kumlar kokuyu sindirmiyor da. Agiz icin kucukse fircalamaya alistirin. Buyuyunce fircalanmiyor ne yazik ki.umarim sagliklidir yumurcak baska bir swy cikmaz.

martuyl

Tuvaleti temiz benimkinin :) 2 damla çiş yapsa gidip temizliyorum çunku, o konuda biraz obsesiflik var bende :)

Ama evet agiz temizligi hic yapmadim cunku yapamadim. O kadar zor tarama ve tırnak kesimi yapabiliyorum ki ısırıp ısırıp kaçıyor haydut :) Şu diş temizleme olayın bi yolunu bulmam lazım sanırım.