Sahiplendirecek Ya Da Önerisi Olan Var Mı?

Brsacer

Sfenks cinsi kedi arıyorum. Nereden sahiplenebilirim?

10 CEVAP

Heiter

@Patipaticikpatisi'ne katılıyorum. Ücretsiz bulabilmeniz için bir tanıdığınızın olması lazım çünkü ücretsiz sagiplendirme ilanı veren pek olmaz.
Eğer bulursanız da, önceden bu ırkın özelliklerine bakmadıysanız, araştırma yapmanızı öneririm. Tüyler olmadığı için kolayca üşüdüklerini ve bu yüzden örgü kıyafetler giydirildiğini biliyorum. Ayrıca ciltteki yağlanma sebebiyle -tüylü ırklardan farklı olarak- sürekli yikanmaları gerekiyor. Yani epey bir özen istiyor.
Bir küçük not: Alerji sebebiyle sfenks kedisi düşünüyorsanız, alerjiye sebep olan şey tüyün kendisi değil; tüydeki bir proteindir. Aynı protein kedinin tükürüğünde ve diğer salgılarında da bulunur.

Cins bir kedi ve her yerde bulunmaz cok zor bulursunuz ucretsiz veya ucretli.ki bana sorarsaniz ucretli almayin.ucretsiz sfenks sahiplenin.birde tuy olmadigi icin cabuk hasta oluyorlar diye biliyorum sahiplenirsenizde dikkat edin ev sicakligina.

Zeynepker

*********ki ilanlarda sphynx kedi görmüştüm

Brsacer

Alerjik gibi bir durum yok. Yorumlarınız için teşekkür ederim gerekli araştırmayı yaptım ve hala yapıyorum :) Gerekli vakiti ve özeni gösterebileceğimi düşünüyorum. Ücretli araştırdım pek güvenilir olmadığını gördüm. Besleyen birisini arıyorum bende şimdi. Bulamazsam aklımda diğer bir cins Bengal var. Onun ile ilgilide araştırmaya devam etmekteyim :)

Brsacer

Hemen bakıyorum teşekkür ederim :)

Anonymus827062

Burada yok facebook ta bir hanım sfenks bakıyor. Ücretli sahiplendirme yapıyor.

Brsacer

Nasıl ulaşabilirim ?

KEDIASKI

********* alışveriş sitesi yanlız

Heiter'in dedigi gibi ucretsiz bulmaniz icin tanidik olmasi lazim.bengal kedileri de oyle cok yaygin bulunmuyor.

Anonymus827062

Sfenks i ücretsiz bulmak mümkün değil! Ve o kadar kolay bulunan hemen ulaşılabilen bir tür de değil. Bakıcısı çok fazla yok. Diğer türler gibi aşırı ilgi görmüyor.