Evimde Hırsız Kedim Var Yardim

merhaba hem bahcemde hem evimde baktığım kedim var buyukken hastayken bulduk tedavisini olduktan sonra iyileşince maalesef disariya alışık olduğu için git gel yapıyor neyse konu şu arkadaşlar kedim hırsız evet çok komik gelebilir ama hırsız baska bahçelerde biberleri toplayıp eve ve bahceye getiriyo insanların emeğine uzuluyorum daliyla alıp geliyor hangi bahceden aldığını hala cozemedim topluyoruz getirdiklerini bir poşete koyup atıyoruz maalesef.. ertesi sabah yine bir sürü buluyoruz bahcede yani anlamadim neden böyle yapıyor bide sıra sıra diziyor hepsi aynı şekilde aynı yöne bağlı bahcede yavrular ve başka kedilerjmde var onları yanına cagiriyo bagiriyor bu huyundan nasıl vazgeçer valla evden de disariya biseyler getirir diye dusunmeye başlamadım degil

5 CEVAP

M-Koksal

Benim kedim yakaladığı fareyi getirip önüme koyduğunda kızmıştım. Bir daha yapmadı. Kızdım derken de bir daha yapma gibi kızgın bakışla hafif yüksek bir tonla söylemiştim. Muhtemelen benzer bir nedenle böyle yapıyor kediniz. Size hediye ediyor veya ne kadar maharetli olduğunu göstermeye çalışıyor olabilir. Bu yaptığından hoşlanmadığınızı ona belli edebilirsiniz. Getirdiği şeyleri toplamayın, olduğu yerde kalsın. Topladığınızda kabul ettiğinizi düşünebilir.

arkadaşlar simdi de fasulye taşıyor

Esperas

Benzer bir sorunu erkek kedimizde yaşamıştık. 2-3 yaşları arasındayken yan balkona atlardı. Farklı farklı giysiler taşımaya başlamıştı. Ne yazık ki bu alışkanlık haline geldi ve biz bi kaç günde bir evin değişik yerlerinden çamaşır toplamaya başladık. En son çare bulamayınca bütün balkonumuza demir yaptırdık. Uzun bir süre bize kızgındı, kumu dışına hatta bizlerin özel eşyalarına çiş yaptı. Yaramaz bi kediydi ama daha da kötü oldu. Her şeyi dağıtmaya bailadı. Evde bazı şeyleri saklamaya ya da yerini değiştirmeye başladı. Yanlış hatırlamıyorsam üç dört ay kadar sonra eski normal haline döndü. Yaşı ilerledikçe de oldukça sakinleşti

Suraemir

Ay çok güldüm gerçekten ne tuhaf size hediye getirdiğini sanıyor bence hayır diyip almayın bi deneyin 😂

valla manyak bu ya topluyorum getirdiklerini mecburen simdi yine baktim bahceye doldurmuş olgularıni alıyor birde valla milletten laf yicez