Kilo Aldıran Kısır Maması Var Mı?

Heratiko

Yeni kısırlaştı kendisi fakat bir yaşında olmasına rağmen kilosu 3250 kızımın. Haliyle biraz kilo aldırmak istiyorum şu an royal canin savour exigent kullanıyoruz elimde de biraz mama var bunu yedireceğim bir sorun yaşamazsak. Sonra kısır mamaya geçerken ne alabilirim kilo da aldıran mama önerileri var mı? Yoksa rc devam etsek bir süre sorun olur mu?

9 CEVAP

Gimlihanim

Kilosu iyi değil mi? Benim kızım da 1 yaşında yaklaşık o kilolardaydı. Tabi kedinizin fiziksel durumu da önemli kilosunun normal olup olmamasından. Bu konuda sizi veterineriniz yönlendirecektir. Ama kilosu normalse aldırmanızı hiç önermem. Kısırlaşınca zaten alıyorlar. Sonra bir de verdirmeye uğraşmayın.

amillaaa

Neden kilo aldırmak istiyorsunuz? Benim kedim de bir ay önce kısırlaştırıldığında tartmıştık 3450 idi, o zamandan beri kilo aldığını da düşünmüyorum. Kilo almasına gerek olduğunu da düşünmüyorum, kilosunu korumaya çalışıyorum. Eğer dönüşümlü mama kullanıyorsanız döngünüze bir tane kısır olmayan yetişkin kedi maması ekleyebilirsiniz, kilo almasına yardımcı olabilir. Veya istediğiniz kiloya ulaşana kadar sadece kısır olmayan yetişkin kedi maması da kullanabilirsiniz, sonuç olarak kısır kedi mamaları yağı kısıtlanmış mamalar oluyor yalnızca, yağ azalınca da kalorisi azalıyor. Yağı kısıtlanmamış yetişkin kedi mamaları kilo alımına destek olacaktır.

Heratiko

Benim kedim sahiplendiğimizden beri hastalıklarla savaştı daha yeni gençlik hastalığını atlattı. Bugüne kadar iştahı hep kötüydü hala çok iştahlı değil. Bağışıklığı da o dönemde çok düşüktü ve şu anki seviyeleri korumamız gerektiğini söyledi hekimimiz. Bunun için hala bağışıklık güçlendirici takviye kullanıyoruz uzun bir süre de kullanmaya devam etmemiz gerekiyor. Tabii iştahının da iyi olması gerekiyor ki yine bağışıklığı düşmesin. Kilo aldırma isteğim de bu sebeplerden boyu da uzun boyuna göre az kilosu

Trgt41

Felicia Ksıırlaştırılmış somonlu mama

Poncimin

Bozita Active Kuzu Etli Kısırlaştırılmış kedi mamasına bakabilirsiniz. Hareketli kısır kediler için çıkarılmış bir mama bu yüzden yağ oranı ve kalori değeri Bozita'nın diğer kısır mamalarına göre daha yüksek. Bu değerler yüksek olduğundan kilo aldırır. Kısırlaştırılmış kedi maması olduğu için kalsiyum, fosfor, magnezyum gibi değerleri de kısır kediler için uygun ayarlanmış. Kediniz hareketli olmasa bile illa da kilo aldırmak istiyorsanız bu mamasını deneyebilirsiniz. Ayrıca Bozita'nın diğer mamalarından farklı olarak bu maması glukozamin ve kondroitin sülfat da içeriyor, bunlar eklem sağlığı için faydalı. Mamanın içeriği gayet güzel, bütçenize uyuyorsa deneyebilirsiniz.

Heratiko

İçeriğine bakacağım mutlaka Bozitanın aşırı hareketli bir kedi, teşekkür ederim.
Felicia içeriğine de bakacağım. Çok sağ olun

Pollythelilly

Birkaç ay önce bozita markasını denemek için 2kg olan paketlerinden almıştım.Yanlışlıkla indoor kısır yerine active kısır almışım mamamız bittiği için iade etmeyip kullandım ve sadece 2kg kullanmama rağmen belirgin derecede kilo aldı.Severek de yedi ama kullanmaya devam etmeyeceğim ilerde kilo sorunu yaşatır diye.

Heratiko

Gncl

Heratiko

Benim kızım aşırı hareketli, sağlığı yerindeyse asla durmaz durduramayız 😂 şimdi elimdeki rc savour exigent bitsin bozita active geçip deneyeyim. Seçici de bir kedi umarım yer 🤦🏻‍♀️