Rotasyon Dengeli Mi Olmalı

stellabennett

mama rotasyonunda hepsi tahıllı ya da hepsi tahılsız olacak gibi bir düzen mi olmalı yoksa karışık da olsa sorun olur mu

5 CEVAP

NorthNight

Tahıllı veya tahılsız olarak geçiş yaparsanız rotasyonlar arasında sorun yaşarsınız. Bağırsak sorunları gelişebilir yani mamaya adaptasyonu zorlaşabilir. Örnek vereyim benim kedime tahılsızlardan denediklerim iyi gelmedi geçişler sorunlu oldu devam edemedik, o yüzden sevdiği az tahıllı-tahıllı olanlar arasından rotasyon yapıyorum.

amillaaa

Karışık olması daha mantıklı sanki ama emin değilim.

Sürekli aynı mamayı kullanmak iyi değil tabiki ama düşük tahıllıdan devam etceksiniz Nd yi öneririm ben bir petshoptan tavsiye almıştım çok mantıklı geldi sonbahar ve kış aylarında vitamin bağışıklık açısından somonlu mama sonrasında yaza geçiste de havalar sıcak olduğundan hafif bir mama olarak tavuklu veya kuzulu mamaya gecebilirsiniz demisti. Tahılsız mamalar kediden kediye göre değişiyor denemeniz lazım

Ben düşük tahıllı kısır mama kullanıyordum bir senedir ama şuan farklılık olsun diye brit care tavşanlı mama kullanıyorum geçiş sürecindeyim herhangi bir sorun yaşamadım henüz.

Şuan geçiş yaptığım mama tahılsız, kediden kediye değişiyor kimisi ishal sorunu yaşıyor kimisi başka bir şey ama size kalmış