Evde İç Parazit Hapı Yutturmak

BayTarcin

Evde iç parazit hapı verirken ağzını kapattı açamadım çok zorlandım ağzını açarken canını acıtmış olabilirim bir sorun olur mu tırnağım vs batmış olabilir?

6 CEVAP

Betulb97

Ağzını önden değil, yan taraftaki küçük dişlerin ordan hapı ittirerek açmaya çalışın. Hapı da boğazına kadar ittirdikten sonra çenesinin altına masaj yaparak yuttabilirsiniz. Tabi demesi kolay, ben benimkine yutturamıyorum belki gözlerini kapatırsak 2 3 kişi yutturabiliyoruz 🤦🏻‍♀️ bir veteriner küçük parçalara ayırıp şırınga ile ağzına ittirin dedi ama bilemiyorum çok zor..

aslihan_e

Kaybetmez, sevdiği yiyecek varsa minik parçanın içine saklayın. Direk yutturacaksanız dışına sıvı yağ sürün boğazına doğru atın daha kolay yutar.

BayTarcin

Bir de birkaç kez ağzından çıkarttı geri yutturmaya çalıştım etkisini kaybetmiş midir?

_SeNa

İc parazit damla olarak da oluyor ensesine dış parazit gibi sürülüyor. Zorlaniyorsaniz damla olarak da alabilirsiniz.

mrssekola

Ben sevdiği bir şeyin içine koyuyorum Sandwich şeklinde. Haşlanmış tavuk mesela. Ama küçük parça tavuk olacak tek lokmalık yoksa ayırıyor. Önce koklatıyorum heyecanlanıyor hemen vermiyorum. Verince sorgulamadan hüpp

Gimlihanim

Yaş mama, sıvı ödül maması ya da maltlarda verebilirsiniz. O şekilde yutmazsa böyle zor kullanın bence.
Yandan ağzına ittirip, boğazına masaj yapmak işe yarar.