Dün Sahiplendiğim 3 Aylık Kedim İshal

gokcexunsal

Dün 3 aylık bir iran kedisi sahiplendim. davranışları çok güzel ama eve geldiğinde ishaldi. daha ilk tecrübem olduğu için ne yapsam bilmiyorum. sizce neden ishal olmuş olabilir? sürekli mamasından yiyor 20dk da bir gidip mama yiyor bu yüzden olabilir mi? ne yapıp ne yapmamalıyım lütfen cevap verin

4 CEVAP

Petshoptan mi aldiniz?ordan alipta kedisi ishal cikan bircok kisi var.veterinere goturun.

sevcan_yener

Bir adet tavuk göğsünü patates ya da pirinçle haşlayıp robottan geçirerek yaş mama gibi verirseniz ishale iyi gelecektir. Mama olarak ne veriyorsunuz bilemiyorum ama mama değişikliği genellikle ishale sebep oluyor. Mama dışında verdiğiniz herhangi bir şey varsa ondan da kaynaklanmış olabilir. Kedinizin enerjisinin, kakasının kıvamının, renginin, sıklığının ve özellikle kan barındırıp barındırmamasının takipçisi olun. Eve geldiğinde ishaldi demişsiniz. Ne kadar süredir ishalinin devam ettiğini bilmiyoruz bu yüzden evdeki bakımınız yeterli olmayabilir. Bunların dışında bende mümkün olan en kısa sürede bir veteriner hekime başvurmanızı tavsiye edeceğim. Geçmiş olsun.

gokcexunsal

petshoptan almadım petlebiden sahiplendim

gokcexunsal

ben okula gidene kadar ishaldi okuldan geldiğimde kakasının düzeldiğini gördüm bir daha kaka yapmasını bekliyorum ishal olup olmadığına bakacağım ishalse yapacağım ve veterinere birkaç gün sonra gideceğiz teşekkürlerr