Golden Çok Havlar Mi?

Nzlcn06

Merhabalar. Bn yavru bbir golden sahiplenmek istiyorum ancak apartmanda yaşıyorum. Havlamasindan dolayi sıkıntı yaşamaktan tedirginim. Golden ırkı çok fazla havlar mi evde beslenebilecek az havlayan diğer ırklar nelerdiryardımcı olur musunuz

8 CEVAP

yorkshia_gsd

eviniz yeterince büyük mü ? golden en zor ırklardan?

Nzlcn06

Evet rahat hareket edebileceği kadr alan var.

damladamal

pek havlayacağını sanmıyorum ama herhangi bir şey olmaz ise

pacmansoy

Goldenlar pek havlama eğilimli değiller ama tabii kimse garantisini veremez. Apartmana uyum sağlayabilmesi için çok iyi eğitmeniz lazım, aslında genel olarak mutlu olabilmesi için çok iyi eğitim lazım=) Çok tüy dökerler, boyutları da büyük olduğundan özellikle tüy dökme dönemlerinde avuç avuç toplarsınız. Bir de büyük bir hayvan, yavruyken alacaksanız iki kere düşünün, çok hızlı büyüyorlar ve tuvalet temizlemek ciddi problem olabiliyor. Gazeteye alışsa bile her çişini yaptığında gölet oluşturduğundan... zor=) Kakaya hiç değinmiyorum=) Yani havlamasına gelene kadar daha büyük sorunlar var. Golden veya labrador aslında ev hayatına uygun köpekler, insana yakın olmayı severler. Ama eğer ilk köpeğiniz olacaksa baya hazırlıklı olmanız gerekir. Edindiğim tecrübeye göre söylemek gerekirse cavalier king charles veya cocker tercih ederdim ben. Tabi cins köpek sahiplenecekseniz de cinslerin genetik hastalıklarını araştırmalı ve hazırlıklı olmalısınız. Özetle siz bilinçli ve fedakarlığa hazırlıklı olduktan sonra bütün köpek türleri uygundur.

Nzlcn06

Teşekkür ederim tavsiyeler için :) ilk köpeğim olucak uzun zamndir düşünüyorum ama en doğru zamni bekliyordum. Irk olarak golden istiyorum her şeye hazırlıkliyim maddi manevi olarak. sadece ilk olacağı için acaba eğitim sürecinde sorun çıkar mi diye endişeliyim. Ya da su an sahipsiz bir yaşında bir golden daha var egitimliymis ilk olacagi için onu sahiplenmek daha mi mantıklı olur acaba

Nzlcn06

Peki çok teşekkür ederim yardımınız için :)

pacmansoy

İlk köpeğiniz mi olacak?

pacmansoy

Kesinlikle daha mantıklı olur=) Sizin yapacağınız temel şey hayati ihtiyaçlarını belirli bir sisteme bağlı kalarak gidermek, disiplinli/ kararlı olmak, enerjisini atmasını sağlamak ve onu sevmek, gerisini o halledecektir zaten;)