Yavru Kedide Goz İltihaplanmasi İcin Aldigim Bez İse Yarar Mi?

ArdaIsk

Merhaba,

Calistigim yerde yavru bir kedi var (cok kucuk degil) gozleri iltihaplanmis ve 1 gozu tamamen kapanmis. Digeri ise yariya kadar acik. Bulundugum ulkede borik asit solusyonu hazirlatamadim ve veterinerde kediyi gormeden ilac vermeyi reddetti. Eczaneden bunu alabildim bununla gunde 2 defa silsem duzelme ihtimali var mi?

Resim açıklamasını girin

3 CEVAP

bu tedavi amacı taşımıyor. göz akıntısını temizlemek için sadece, iltihabı iyileştirmez. veterinere götürmeniz lazım.

Veterinere goturseniz daha iyi olur cunku ne kadardir gozu iltihapli bilmiyorsunuz.goz uzun sure iltihapli kalirsa alinmak zorunda kalinabilir.ama eger siz goturersiniz duzelme ihtimali var.bunun disinda gozu ilik pamukla silin iltihap cikmasi lazim gozden.aldiginiz urun ne kadar ise yarar bilemeyecegim.

ilkmssmz

Gentagut damla ve terramcyn krem çok işe yarıyor ama yine de veterinere götürün.