Yaş Mama Yapimi

ahsennn0

Evde kendim nasıl yas mama yapabilirim daha sağlıklı olur ve dondurup dondurma niyetine de veririm diye düşündüm Ciğerli yapmayı dusunuyorum bir de

2 CEVAP

Gimlihanim

Tavuk, hindi, balık, et kediniz ne seviyorsa artık az miktarlarda her gün taze olarak haşlarsanız çok daha güzel olur.
İçine az miktarlarda bezelye, baş kabağı, havuç, brokoli gibi sebzelerden de ekleyebilirsiniz.
Ciğeri haftada sadece 1 kez vermenizi öneririm. A vitamini bakımından sıkıntı yaratabilir.
Haşlamaları suyuyla verirseniz çok daha güzel olur. Alternatif olarak bolca suyundan ekleyerek blenderden geçirip çorba kıvamında da verebilirsiniz.

amillaaa

İmkanınız varsa haşlayıp suyuyla birlikte önüne taze bir şekilde koymanız en iyisi olur diye düşünüyorum. Ayrıca ciğer yapacaksanız her gün veya gün aşırı falan verme hatasına düşmeyin, ciğer içeriğindeki yüksek A vitamini oranıyla düzenli kullanımda kediler için zehirleyici oluyor, bence en fazla haftada bir verilmeli. Her gün 50 gram tavuk veya hindi haşlarsanız günlük masrafınız 5 lira bile olmaz, aylık da 150 lira civarı olmuş olur. Bence imkanınız varsa mantıklı bir şey olur bu.