Kedm Çiçek Toprağını Eşeliyo

Kedim çiçeğin toprapını eşekiyo heryer toprak oluyo çözüm söylermisiniz yoksa kedi gidecek galiba :(

6 CEVAP

mrssekola

Her kedi mi aynı olur :) saksıya büyük ve yassı taşlar koydum. Tamamen kapatmadım tabii toprağı ama artık kazanıyor :) he bir de kolonya kokusundan nefret ederler saksı çevresine surebilirsiniz ama bu geçici çözüm. Taşlar %100 başarı :)

Superisi814

Kedi kendi dogasina uygun yaşıyor diye gidecek ne demek, anlayamadım..
Kedi bu toprak eşeler, güneş sever, çim ve toprakta yatmayı sever.
Saksinizdaki toprağın üzerine taş koyun, kendinizden robot gibi olmasını beklemekten vazgeçin.

meov

benim balkonda onlarca saksıda çiçekler vs vardı. savaş alanı gibi oldu ortalık. hem bitkileri yiyordu hem toprak saçıyordu ve bilerek ittire ittire döküyordu kırıyordu. bu foruma yazdım ama çözüm bulamadım.
en sonunda bir fikir geliştirdim. marketten aldığımız büyük boy damacana su bidonlarını (mesela 10 kiloluk veya daha üstü) içip bitirince üst orta kısımdan kesip sevdiğim çiçekleri içine dikip sandık gibi kapatmak. hem güneş alıyor, hem kedi içine pati sokamıyor. ağır olduğu içinde ittirip dökemiyor. çiçeğin boyu uzarsa da üstten biraz kesip çiçeğin uzamasına izin veriyorum.
saksısından çıkaramadığım çiçeklerin üstüne de yine aynı bidondan yarım kesip kapatmakta mükemmel çözüm oldu. sulayacağım zaman açıp su döküp tekrar üstüne koyuyorum. çok pratik oldu.

inferi0r

Hepsi yapıyor galiba. Kedi çimlerinde çıkan fileler oluyor hani. O fileler çok iş görüyor, toprağa ulaşamayınca bir süre sonra vazgeçiyorlar saksıdan.

selinay41

benim oğlum da böyleydi çok yöntem denedik taş koku vs. işe yaramadı evdeki tüm bitkileri balkona onun erişemeyeceği yere koydum

Kedi kovucu spreyler var ya da saksıların içine büyük taşlardan koyabilirsiniz biz öyle yapmıştık önlem olarak