Vestibular Sendrom

Petlife90

Merhabalar,

Vestibular sendrom geçiren yavrunuz oldu mu? Tedavisi var mı ya da nasıl geçirebildiniz? Sıvı takviyesi için serum tedavisi gören kedimizde aniden ortaya çıktı. Başı öne eğik, yürürken yana doğru dengesi bozuk şekilde gidiyor. Yan yan ilerlemeye çalışıyor. Endişe etmeli miyiz?

2 CEVAP

gece18

Merhabalar çok geçmiş olsun öncelikle.

Anlattığınız belirtiler vestibüler sendromunu gösteriyor kulaksal bir durum çünkü. Ciddi bir hastalıktır. Tedavisi düzgün yapıldıktan sonra denge konusunu çözebilirler ama baş eğikliği duruş bozukluğu geçmeyebilir. Başımdan geçmedi ama sosyal medyadan çok denk geldim. Bu sitede filtreleme kısmına hastalığın ismini yazarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tekrar çok geçmiş olsun, sevgiler.

Petlife90

Merhabalar,

Teşekkür ederim. Bu hastalık sürekli olan bir durum mu? Yani kedide olduğunda devamlı mı oluyor yoksa ara ara mı? Mesela bir bakıyorum yürüyemiyor bir bakıyorum gayet normal hızlı yürüyor. Anlık bu tarz değişimlere uğraması sizce normal mi?