İç Dış Parazit Uygulaması Ve Sürekli Hastalanan Kedimiz

inferi0r

Merhaba,
Bir kısmınız hatırlayacaktır, kedilerimizden birinde sebebi bilinemeyen anemi vardı. İMHA olarak geçen bu hastalık ortalama 2 aylık süreçte tekrarlıyordu. Süreci ve yaşadıklarımızı zaman zaman paylaşıyordum. Tüm aşılarını parazitlerini yaptırıyor üstüne de tedavisini yaptırıyorduk sürekli.
Tedavisi yeni bitmiş, kendini toparlamıştı ki veterinerimizden parazit zamanının geldiği mesajı geldi, o dönem çok hırpalandığı için biraz geciktirelim evden çıkarmayalım dedi. Bekledikçe gördük ki kedimiz 2 ay geçmesine rağmen hala hastalanmamıştı. Değişiklik olarak yaptığımız tek şey parazitlerini yaptırmamaktı. Tesadüf mü acaba deyip biraz daha bekledik. Yaklaşık 5 ay oldu ve kedimiz hala hastlanmadı. Bu bizim için mucize gibi bir şey çünkü İMHAsı tekrarlayınca ağır bir tedavi uygulanıyordu mecburen.
Sonuç olarak sorum şu, biz bir bağlantı kuramadık ama parazitlerini yaptırmamamız hastalanmamasına sebep olmuş olabilir mi? Bu tarz parazit sonrası hastalık yaşayanlar oldu mu? Teşekkürler.

1 CEVAP

amillaaa

Hep aynı ilacı mı kullanıyordunuz? Eğer öyle ise o ilaç şüpheli olabilir.